Kerékpárra az un. Villogó szett fehér színűje alkalmas lámpának?
Ha a hivatalos neve villogó, akkor lehet, hogy nem felel meg a kresznek és megbüntet a rendőr, merthogy az igazából nem lámpa? De akkor meg minek villogó elölre?
Igazából normálisan, folyamatosan világító lámpát szeretnék, mert a villogás nem ad kielégítő megvilágítást, de azért kíváncsi lennék, hogy ez szabályos megoldás vagy sem.
Első villogó csak arra jó, hogy a többi közlekedő könnyebben észrevegyen. Sötétben látni nem lehet vele, csak látszani. Szóval sok értelme nincs szerintem.
Valóban nem is szabályos, a kresz szerint folyamatosan kell világítani elöl-hátul. Ettől függetlenül a hátsó villogásnak van értelme, azzal jobban látszik a biciklis.
Marad az óbudai áruházuk, még ha drágább is lesz az első lámpa, indulok is.
Egyébként: most beszéltem egy ottani ügyeletessel, aki azt válaszolta, hogy a szóban forgó fehér csak villogni tud és azt nem fogadják el lámpának. Onnan tudja, hogy ma reggel pont ő is ezt kérdezte egy másik kollégájától :)
Köszi a válaszokat.
Megvettem mindent 2000 Ft-ból:
csengő
első-hátsó kerékre 1-1 prizma
piros hátsó prizma
első LED-lámpa (3 funkciós, az egyik foly. vil.)
2 bébielem (ez kellett egy már meglévő hátsó lámpához)
4 mikroelem
Az az igazság, hogy én elhittem, amit mondott az osanos csaj és amikor ott voltam, nem ellenőriztem, hogy van-e annak az akciósnak folyamatosan világító funkciója, automatikusan komolyabbat kerestem.
Így utólag valóban kétséges hogy jót mondott-e, ugyanis találkoztam a polcon olyan "villogóval", aminek a csomagolására volt írva, hogy 3 funkciós, és mégis villogónak volt írva a megnevezése az árcetlin.
stimmel minden, amit írsz, de érdekes, elfogyasztottam már néhány lámpát-villogót, de mindegyiknek volt folyamatosan világító funkciója. Látni egyik mellett sem lehet igazán, lett légyen az 500 forintos kínai, vagy trek, shimano magas marketingű csodalámpa. Szóval az utat látni csak tizenhuszonezertől fölfelé kezdődő prémium termékekkel lehet. Meg a gyerekkoromból rémlő dinamós-izzós lámpák közt voltak még olyanok, amikkel lehetett valamennyit látni (ma is gyártanak egyébként dinamós cuccokat, hagyományosakat és hipermoderneket is).
Ha a zsaru beléd akar kötni, beléd köt, igazából jártam már teszkós lámpával úgy, hogy fehér volt a burkolat, fehér volt látszólag a led, aztán otthon betettem az elemet, 'oszt zölden világított, hát ez nem tudom, milyen elgondolásból született meg kínában, de a magyar kresznek nem felel meg, ami folyamatosan világító fehér vagy kadmiumsárga fényt követel. A hátsó villogó problémáját egyszerűen ki lehet egyébként kerülni, a kresz ugye hátul is folyamatos fényt követel, pedig a villogó feltűnőbb, ezért nekem a biciklin folyamatos fény van, a villogót meg fel lehet tenni hátul a nadrágomra vagy a hátizsákomra, ahhoz ugyanis már senkinek semmi köze, mit viselek a ruházatomon.
Igazán szabályos meg majd akkor lesz, ha szabályozzák, hogy milyen szögben, milyen távolságra, mekkora fényerősséggel világítson egy biciklilámpa. (lehet, hogy van már ez, de még nem találtam az ide vonatkozó köhém, stb. rendeletek közt)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!