Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Pontosan mi az a nyolcas?

Pontosan mi az a nyolcas?

Figyelt kérdés

2012. jún. 17. 20:40
 1/7 Zakathol ***** válasza:
67%
2012. jún. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mármint bicikliben...
2012. jún. 17. 20:58
 3/7 anonim válasza:
52%
Kicsit nehéz leírni, de mivel ezt sokan úgy gondolját hogy annyira alap, hogy inkább röhögve nézelődnek tovább ezért nekem kell leírnom. A lényeg az, hogy a kerékben eldeformálódás megy végbe ami abból következhet pl. leugratsz magasabb helyről és és a kereked összenyomódik vmennyire és attól kezdve rúgdos a bicikli és a v fékhez hozzáér a felni. Remélem segítettem és ha valaki nálam profibb és szerinte ez nem így van akkor kövezzen meg....
2012. jún. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Na igen, nem ez a nyolcas, ha összelapítod a kereket, max. tojás lesz belőle, nem nyolcas. Azért nevezik nyolcasnak, mert ha oldalirányban üt, és megpörgeted a kereket, akkor fölülnézeti képe egy nyilcas lesz. Szóval a válasz: A kerék oldalirányú ütése. Egyszerűbb esetben centírozással megoldható, rosszabb esetben kuka.
2012. jún. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Helyesen: centrirozás (nem centi, hanem center)
2012. jún. 18. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Köszi. Mivel helyesírási szótárban nincs benne a szó, sose tudtam leellenőrizni, hogyan helyes, bár most is csak egy névtelen ajánlatom van rá, de hajlamos vagyok elhinni, csak kicsit zavar, hogy a gyakorlatban 42000 az 570 ellen a hosszú í-s találatok aránya, más forrás meg nincs rá...
2012. jún. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja látom már, az r maradt ki. Akkor helyesen a kettő kombinációja: _centrírozás_!
2012. jún. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!