Milyen pozitív hatásai vannak, ha megtanulok elengedett kézzel tekerni?
# 11/13 - Valójában ez az értelme: ha az ember biciklizik, akkor az elsősorban a lábain keresztül hat a keringésére, a tüdőkapacitására, és elsősorban a lábizomzatára. Ha elengedett kézzel tekersz, ez az egyensúlyközpontodat dolgoztatja meg, de sokkal kevésbé hatékonyan, mintha egy korlátra állnál fel és ott egyensúlyoznál. A mozgó bicikli ugyanis olyan dinamikus egyensúlyi helyzetben van, ahol a forgó kerék az, ami egyensúlyban tart, és a törzs finommozgásai. Izomfejlődést tehát ne várj ettől. Ha sokat tekersz így, ez a normál tekeréshez képest sem fejleszt, esetleg az ülepedet is sokkal jobban nyomja az ülés, mert így az egész törzsed súlya nyomja a kis felfekvési felületet.
Az elengedett kézzel való tekerés hasznos a fen említett esetekben, vagyis amikor nem akarsz megállni egy olyan művelethez, amihez mindkét kezed kellene. A kerékpárversenyzőknél ez szinte alapkövetelmény, de ott a biciklik alapból rendesen ki vannak egyensúlyozva. Igaz, vannak olyan kerékpártípusok, ahol nem is próbálnának elengedett kézzel tekerni.
Az ilyen képességnek akkor van haszna, ha pl. villogni akarsz vele, de mivel ezt nagyon sokan meg tudják csinálni (egy normál biciklivel mindenkinek meg kellene tudni egy adott alapsebesség felett, mivel ez is jelzi, h a keró eleje rendesen össze van rakva, semmi sincs benne elgörbülve,stb.), így érdemes "fűszerezni" vmivel, pl. ha már úgy tudsz kéznélkülizni, hogy közben olyasmit csinálsz, amihez két kéz kell, az már látványos is: pl. három labdával zsonglőrködni, vagy hímezni, felolvasni, stb... ):o)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!