Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hi-tensile carbon steel?

Hi-tensile carbon steel?

Figyelt kérdés
Gepida moundo 500 típusú biciklim vázára ez van írva. Na most ez a típus elvileg alu, akkor most ez "elírás", vagy mi a franc? A biciklit anno 60 000 Ft.-ért vettem.
2012. jún. 11. 14:52
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
gepida mundo 500*
2012. jún. 11. 14:53
 2/17 anonim ***** válasza:

Magas-tensile (nemtudom mi) szénacél.

A karbon vázas az szénszálas lenne.

Tehát ez egy ötvözet.

Gondolom magas teherbírású szénacél-alu ötvözet.

2012. jún. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azt én értem, de az ilyen vázak általában nem ennél az árnál kezdődnek
2012. jún. 11. 19:14
 4/17 anonim ***** válasza:
Akkor titkold el, nehogy megtudja az APEH :DDD
2012. jún. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ez az összes kép amit találtam róla:

[link]

Így néz ki, azt hiszem 2007-es modell, a váz alsó és felső része vastagabb, és máshogy is néz ki mint a többi találat a " gepida mundo 500" kulcsszavak keresésére. Semmi több infót nem találtam. Ha valaki tudna egy oldalt mutatni ahol több infót osztanak meg róla azt megköszönném.

2012. jún. 11. 23:03
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem alu a vázad, hanem szénacél, ami egy ötvözet. Korántsem olyan drága, mint a szénszálas. Sőt, semmi köze a szénszálhoz. Teljesen máshogy készül a kettő.
2012. jún. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 claidheamohmor ***** válasza:

Az utolsónak igaza van. Nagy szilárdságú szénacél (v.ö. vízvezetékcső)

Elég elterjedtek a 1020-as ötvözetek, vékonyfalú csöveket (is) húznak belőle. Olcsó, strapabíró.

2012. jún. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Értem, szóval csak fogalomzavarban voltam. Köszönöm a válaszokat !
2012. jún. 12. 14:20
 9/17 Alex Fly ***** válasza:
100%

Ha jól emléxem, a Mundo a a Gepida alsókategóriás terméke (legalábbis pár éve még így volt: Mundo>Sirmium>Asgard). Ergo igen valószínű, hogy nem alu (ezt egy mágnessel könnyen ellenőrizheted)...

A "Hi-Tensile carbon Steel" (röviden hi-ten) egyszerűen a qtyaközönséges, olcsó szénacél vázat jelenti (ugyanaz az anyag, amit a "parasztbicikliknél" is használnak) -csak így jobban hangzik...

2012. jún. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Szervusz!

Hi ten=High tensile =alacsonyan ötvözött szerkezeti acél.A kerékpárgyártásban használatos acélcsövek leggyakoribb alapanyaga.Kevés ötvözőanyagot(Cr,Mn,Mo,stb...) tartalmaz,ezáltal olcsóbban előállítható,mint a magasan ötvözött termékek.Mindazonáltal nem nevezném "gagyi"-nak,hiszen megfelelő szaktudással igen jó minőségű,nagy szakítószilárdságú(elérhető vele az 1100MPa is) csövek húzhatók belőle.Kétségtelen viszont,hogy manapság inkább a komolyabb ötvözetekből rendelnek a csőgyárak,mivel azok "alapból" jobb tulajdonságokkal bírnak és további megmunkálás után fokozottabb igénybevételnek is megfelelő vázanyag produkálható belőle,szemben a hasonló dinamikai tulajdonságokat csak költséges metallurgiai folyamatok véghezvitele után is nehezen mutató alacsonyan ötvözött szerkezeti acéllal.

2012. jún. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!