Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik kerékpár mire való?...

Melyik kerékpár mire való? Különböző keréktípusok, textúra, vastagság, stb.

Figyelt kérdés
Például mitől lesz egy kerékpár országúti, és mitől túra. Mi a legjobb választás annak, aki túrázni jár, de nem mindig aszfalton, hanem gyakran madár-se-jár földutakon.
2012. jún. 9. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem egy teleszkópos mtb megfelel. egyébként próbálj ki egy országúti biciklit és egy túrát terepen, máris megérted..
2012. jún. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hát napestig lehetne sorolni ha minden biciklifajtára kiváncsi vagy:P de a számomra lényegesek:

Outi: hát vékony váz, lehetőleg minél könnyebb mert hosszú távon minden gramm számít, keskeny a kormány a légellenállás miatt, a nyeregcső muffja jó magasan van és ezért hosszútávon is lehet rajta kényelmes testhelyzetben tartózkodni. a vékony gumik miatt kissebb a tapadás és a súrlódás, ezért könnyebb hajtani.


MTB --> bár nem szeretem ezt a szót, számomra nem is létezik, mountainbike vastag kerék, hogy ne csússzon ki alólad sárban latyakban, múrván... vannak különböző típusai, mostanra már számomra követhetetlenül sok és mind másra való... pl dirt, street, dirt/street, dh, xc, trial? freestile...


nos ha csak túrázni akarsz és semmit sem akarsz vadulni én egy mezei közönséges XC bringát ajánlok... a teleszkóptól óva intelek mert szerintem a csak elől teleszkópnak nem sok értelmét láttam sosem, hiszen a súly nagy része általában hátul van és ha például emelkedőre mész felfelé a teleszkóp a befektetett energiádból rengeteget elnyel...

2012. jún. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én azt hiszem, nem nyernék sokat egy könnyebb kerékpárral, mert magam is súlyosabb vagyok, mint az átlag.
2012. jún. 10. 08:19
 4/4 anonim válasza:

Szerintem itt tök jól össze van szedve és ráadásul érthető!

[link]

2012. aug. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!