Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogy kell ugratni?

Hogy kell ugratni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt kisebb nagyobb ugratásra, vagy első kereket felkapom és utána a hátsót, pl egy járdaszegélynél.

ez a bicó:

[link]

nekem ilyenbe van, bár ez nem számít D:

[link]

Ezzel a bicóval valami trükköket lehet-e még esetleg ?


2012. jún. 4. 13:49
 1/2 anonim ***** válasza:
hát ugratni sokkal könnyebb BMX-el mint mtb-vel. de a technika elvileg az hogy első kereket felkapod amennyire csak tudod eközben te már álló pozícióba vagy. aztán a hátsót is utána kapod de mielőtt az első kerék lejeb ereszkedne... [link] erre gondolsz am?
2012. jún. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Könnyebb a 2 kereket egyszerre felemelni: a pedálokat amennyire tudod lefelé fordítod a lábaddal és hátrafelé irányban nekifeszíted a lábadat, majd ugrasz egyet. Ilyenkor a pedálnak feszített lábaiddal ha jól csinálod magaddal emeled a biciklit is, meg persze a kezeddel:P

2. Bunny -hopp: sokkal elegánsabb és szebb megoldás, a tökéletes bunny hoppot eléggé sokáig lehet gyakorolni nagyjából arról van szó, hogy az első kereket felemeled egy manual szerű pozícióba a legjobb ha el is találod a holtpontot(ilyenkor lehet marha nagyot zakózni gyakorlás közben) majd egyszerűen előrelendíted a testsúlyodat és így ugrasz egy jó nagyot nyusziugrásban. ha jó a hátsó féked szerintem álló helyzetben a legegyszerűbb begyakorolni.


Menet közben ha csak patkázásról van szó, én csalni szoktam, bár azzal meg meg lehet rántani a válladat eléggé kellemetlenül, de én egyszerűen a patka előtt fel szoktam rántani az első kereket miközben már ugrok is egy jó nagyot... ez úgy néz ki mint egy bunihopp messziről pedig a kettő keveréke és nagyon tud fájni ha nem melegítesz be előtte a vállizomnak:P

2012. jún. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!