Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szerintetek melyik kerékpárt...

Szerintetek melyik kerékpárt vegyem meg?

Figyelt kérdés

1: [link]

2: [link]


2012. máj. 19. 15:00
1 2 3 4
 11/33 claidheamohmor ***** válasza:
Stimmel, de akkor vegyél egy jó, megbízható, merev acélvázas bringát, belépőszintű felszereléssel, kb. 45-ből kijön váltóval, az egysebességest olcsóban megúszod. Egy ilyen sz@rral meg csak szopni fogsz. Persze villogni tudsz vele egy-két hónapig a hozzá nem értők előtt, de ennyi...
2012. máj. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
claidheamohmor:tudnál belinkelni egyet ?
2012. máj. 20. 08:57
 13/33 A kérdező kommentje:
de amugy szerintem nem ugyan az a méret mert a dunlopnak:18" acélváza van a Ranger Fully meg 26" van
2012. máj. 20. 13:25
 14/33 anonim ***** válasza:

A hozzánem értők irják az hogy 26"a méret de az a kerékre értendő,A 18" viszont minden kép vázméret.Az a baj ,hogy a váz és a kerék is colban van megadva.Nem irtad,hogy mekkora vagy,de álltalában a nyeregben ülve apedáll alsó helyzetét el kell érned a lábaddal úgy hogy az nincs teljesen kinyujtva.

Ahogy irták mind 2fos,de ha mázlid van akkor jófos,és vigyázolrá akkor akár 2nyarat is kibír,de csak "boltba járósan".

gyüjtögess.én 5évig gyüjtöttem,és mellette hajtottam a "kisbringát" az se volt olcsó (96000)de már a 9.évet nyomom vele,és azért keményen csapattam vele.

2012. máj. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
168 cm vagyok sztem tökéletes a 26"
2012. máj. 20. 18:17
 16/33 claidheamohmor ***** válasza:

Az előttem szólónak igaza van, a 26" kerékméretet jelöl. Általában a mountain bikeok mind 26"-os kerékkel (559) rendelkeznek, ezt szokták összetéveszteni a vázmérettel, amit montik esetében szintén "-ban adnak meg (kivétel a 29er, a 29-es, "nagykerekű monti, ami mostanában kezd teret hódítani - ennek a kerékmérete egyezik az országútikéval, 622). A 168 centidhez montiból a 18"-os vázméret felel meg. Ha nem hiszed, járj utána: [link] :D

Hagyományos bringák esetében, amit te 28-asnak hívnál, amely elnevezés szintén a kerékméretből ered (ami régi túra és tanyabringák esetén 630, újabbaknál és országútiknál 622). ezeknél a vázméretet centiméterben adják meg. Neked ilyenből kb. 53-54-es váz kell.


Linkelni... 30-35.000-ért nehezen fogsz jó biciklit kapni, esetleg használtat, de ha nem értesz hozzá, akkor 50% az esély, hogy sz@rt veszel. Kerékpár szaküzletekben érdemesebb körülnézni, már csak azért is, mert egyrészt ki lehet fogni valami viszonylag olcsót, amivel azért már járni is lehet, ezen kívül az árban már benne van a beüzemelés/beállítás költsége, és jár hozzájuk valamennyi garancia is. Az általad linkelteknél szerintem megkapod csomagban (szállítási díjat számolj hozzá), aztán csókolom. Rakd össze magadnak, állítsd be magadnak, ha meg akarsz garanciát, vidd el beüzemelésre egy, az eladóval szerződött szervizbe, ami 5-6000 forintos többletköltséget jelent. Sok szerelőműhely nem is vállal ilyen bringákat, mert csak a gond van velük, nem éri meg.

Szóval, ha megveszed, tudomásul kell venned, hogy ez nem az a bringa lesz, ami sokáig fog téged szolgálni, és az a 30-40.000, amit kiadsz rá, csak tanulópénz lesz. És persze, amíg használod, gyűjtögethetsz a következő biciklidre. Száz szónak is egy a vége, vehetsz valami használt, 5-10.000 forintos biciklit, amivel már lehet menni, szintén nem lesz hosszú életű, de legalább olcsó, és a maradék pénzedhez meg hozzágyűjtögetsz annyit, hogy legyen kb. 70-90.000 forintod, és abból meg már vehetsz majd egy vállalható gépet.

2012. máj. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 claidheamohmor ***** válasza:

Szóval linkelni... ilyesmikre gondoltam: [link]

Ezek tök egyszerűek, jó esetben szinte elnyűhetetlen merev acélvázasok (a merev váz azért jó, mert nincs benne, ami elromoljon. Az olcsó teleszkópok szinte biztosan bekrepálnak pár hónap, fél év, esetleg egy év után. Ha még hátsó rugóstagod is van, azt meg tuti ki fogod cserélni egy merev acélrúdra :D)

Ezek a bringák a létező legolcsóbb hajtás-váltással vannak felszerelve, tehát sokat nem kell tőlük várni, de, amint írták, "boltba járós" használatra nagyjából megfelelnek.

Ennyi, üdv.

2012. máj. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
akkor ugyan olyan a méret ?
2012. máj. 20. 20:57
 19/33 claidheamohmor ***** válasza:
mármint mihez képest ugyanolyan?
2012. máj. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 claidheamohmor ***** válasza:

a dunlopnál az kiírva, hogy 18", elvileg az a te méreted. De ahol egy bicikli specifikációjában az szerepel, hogy "18 sebesség, FORGÓ FOGANTYÚ", onnan én nem vennék bringát...

a csepel honlapján megnéztem a fully-t, 20,24 és 26"-os vázméretekban van. Ahogy csökken a méret, úgy drágul, a 20"-os ajánlott fogyasztói ára 50.000 :D


Utoljára mondom: ne vedd meg egyiket se...

2012. máj. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!