Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan állítsam be hidraulikus...

Hogyan állítsam be hidraulikus tárcsafékemet pontosan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ki mit javasol, hogy hogyan lehet pontosan beállítani (hátsó) hidraulikus tárcsaféket?

Néztem azt a videót amiben fékbeállításról van szó, beállítottam én is úgy, de a tárcsa továbbra is beleér a fékbe. Csak ez bizonyos pontnál. 20km/h-nál jön elő ennek a hangja, ha az alatt tekerek akkor nem ad ki ilyen "beleérő" hangot.


A féket úgy állítottam be, kilazítottam a konzolon, majd behúztam a fékkart, beállt középre a féktuskó, és ráhúztam az imbusz csavarokat.


A bicajon gyári 160mm -s Tektro tárcsa van, gyári még. Előtte bovdenes fékkel használtam, lehetséges, h. elgörbültek a tárcsák?



2012. máj. 9. 23:04
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

A keréken a tárcsa csavarokat átnéztem, megnéztem kulccsal, hogy esetleg valamelyik csavar fellazult volna. De nem. Mindegyik csavar erősen rá van szorítva az agyra.

Igen 20Km/h óra sebességnél jön elő és az ettől gyorsabb tempónál. De van olyan pillanat amikor elkussol, ez pl ha bedőlök egy kicsit amikor kanyarodok.

Ez a hátsó kerék.


Első keréknél tök mind 1, h. hogyan vagyok, ott mindenhogyan szól. Ha dőlök ha nem, egyedül fékezésnél van csend.


Hidrónál lehetséges, hogy a dugattyú ferdén van bent és ez miatt is előjön?


Egy 10-s villás kulccsal visszanyomtam alap helyzetre a a fék dugattyúit, nem látom, hogy ferdén lenne bent.

2012. máj. 14. 01:11
 12/16 anonim ***** válasza:
amondó vagyok, hogy az a tárcsa lesz :D
2012. máj. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
főleg, ha tizedmm pontosan középre belőtted a féket.
2012. máj. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 claidheamohmor ***** válasza:
...agyban a kónuszok nem lazultak fel? :) (Ez már kicsit olyan Gyurcsok-féle távgyógyítás-feeling :XD)
2012. máj. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

És igen!


A pontos hiba egészen a hátsó tengely volt. Szétbontottam a kereket, és megforgattam a tengelyt. Érdekes módon nem kört írt le a tengely hanem egy kicsit kitért a pályájáról.

Lebontottam a racsnit, amit aztán fogkefével és 95 ólmozót mosó benzinnel el is mostam szépen. Utána meg szépen beolajoztam :)


A hátsó tengelyben kitöröltem a gyári zsírt, kidobtam a golyókat. Újra golyóztam és tettem be egy jó minőségű tengelyt. Assess agyam van.


Íme a ferde tengely:


[link]


Összeszereltem mindent és eltűnt a tárcsának a hangja. Ez a kis görbölet kihatott az egész kerékre.

A Tektro tárcsák ezek szerint nem voltak ferdék.


Ez így szép és jó, ezért még a bicaj kapott új aszfalt gumit is. mivel 95% csak aszfalton közlekedek és a terep gumi hatalmas ellenállást képet így egy Continental CityContact gumikat kapott.


[link]


Kanyarokat nem szereti és a földes kemény utat sem. De aszfalton csodálatosan gurul és egész szép kis tempót fel lehet venni vele. Kisebb kátyúkat sem kedveli.

2012. máj. 17. 14:46
 16/16 claidheamohmor ***** válasza:
:D
2012. máj. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!