Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ugrik a lánc a hátsó fogaskeré...

Ugrik a lánc a hátsó fogaskeréken. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Most cseréltem láncot, és a hátsó fogaskoszorún(ami enyhén kopott) ugrik a lánc. Tudom, hogy vagy tegyem vissza a régi láncot, vagy vegyek fogaskoszrút, de egyiket sem szeretném, így marad a kérdésem, mi a teendő? Egy idő után bekopik, vagy ne számítsak erre?

2012. ápr. 25. 07:48
 1/8 DannyZuko ***** válasza:
100%
vagy elkopott a hátsó fogaskerék, vagy csak állítanod kell a váltón. a váltó hátulján általában van egy kis állítócsavar, amivel a bovden feszességét lehet finomhangolni. ha lefele ugrik, akkor feszitsd, ha felfele ugrál, akkor lazitsd... Fél fordulatonként próbálkozz. érzékeny műszer.
2012. ápr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Linkoln ***** válasza:
70%
Vagy csak simán túl bő a lánc, és kikéne venni 1-2 szemet belőle.
2012. ápr. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszolóknak is igazuk lehet , de a lánckereket és a láncot mindig együtt ajánlott cserélni! Ha még akkor is ugrik , valószinűleg beállítási hiba lehet. Előszőr próbáld meg a váltón állítani a végállást szabályzó csavarokkal ha nem segít cserélni kell a fogaskerekeket is.
2012. ápr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mivel időszerű hátsó agyat cserélnem(görbe a tengely) így úgy döntöttem, hogy fogaskerék csere is lesz. Azért köszi a válaszokat, lehet megoldódna a probléma. :-)
2012. ápr. 27. 00:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Helyes, attól meg fog oldódni. Egyébként a korábbi kérdésedre válaszolva: vagy összekopnak, vagy nem, már találkoztam mindkettővel. Volt már, hogy csak láncot cseréltem és nem okozott gondot, vagy csak racsnit, és az sem (az első sorozatos láncszakadásnál, a másiknál pedig a racsni belül ment tönkre, tehát egyik esetben sem a kopás volt a csereok). De ha kopás miatt cserélsz, akkor nem valószínű, hogy jó lesz - lehet, hogy összekopik, de addig ordas szívás lesz vele. Szóval, ha nem ugrik, akkor jó, ha ugrik, akkor mondjuk 100 km-nél többet nem érdemes próbálkozni, hogy összekopik vagy nem.
2012. ápr. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Valószínű összekopna, meg csak váltót kéne beállítani, de úgy döntöttem, hogy inkább kicserélem az egész hátsó tengelyt racsnistul együtt :)(no meg persze az elsőt is:))
2012. ápr. 28. 00:59
 7/8 Nemes Richárd Sándor válasza:
Most cseréltem láncot,lánckeréksort a legnagyobb áttelnél terhelés alatt megugrik. Mit tegyek?
2014. febr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szervusz!


Összeillő racsnit és láncot választottál? Van ug, ig meg hg lánc, és gőzöm sincs, melyik melyikkel megy, de ennek utánanézhetnél. Persze más ok is lehet.

2014. febr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!