Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerregő lánc, mi lehet a gond?

Kerregő lánc, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
mtb, elől 3, hátul 6 fogaskerékkel. a váltókat leszedtem, mert gyengék voltak, helyette felraktam egy láncfeszítőt. a lánc vadonat új, a fogaskerekek nincsenek elkopva és a láncvonal is közel párhuzamos a bringa síkjával. mégis, mikor meghajtom, kerregő hangot ad, mintha motorzúgás lenne. a láncot szakember rakta fel, de nekem túl feszesnek tűnik. kissé nehézkes is hajtani, de nem szorul. a láncot megolajoztam, viszont a fogaskeréksor (mind elöl, mind hátul) frissen mosott. hogyan mi adhatja és hogyan szüntethetném meg a kerregő hangot?

2012. ápr. 18. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:
kimosod a láncot vagy ha nem akarod akkor féktisztító spray és átjáratod. aztán jó minőségű olaj!!!! nem varrógép meg műszerolaj hanem kifejezetten keróláncokra valót ráraksz minden egyes szemre egy nagyon kicsi pöttynyit
2012. ápr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a választ, azóta megszűnt :)
2012. ápr. 20. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!