Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan tudnék megtanulni...

Hogyan tudnék megtanulni biciklizni?

Figyelt kérdés
30 évesen hogy tudnék megtanulni biciklizni ? A mai üzemanyag árak mellett, le kell tennem az autót. Technikai ötletek érdekelnének. Fogalmam sincs hogy kezdjek hozzá.
2012. febr. 11. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Először is kérj kölcsön egyet. Legjobb a mountain bike. Szerintem úgy csináld, hogy állítsd alacsonyra a nyerget, hogy a lábad is leérjen, és lökd magad előre, sík terepen. Próbálj meg ráérezni a dologra, szerintem nem lesz nehéz. Egyensúlyozz, majd ha jól megy tekerj párat.

Én nem tudom milyen lehet nem tudni biziklizni, 5-6 éves koromban már apukám megtanított. :) Azóta minimum hetente biciklizek, nyáron a balatonon nagyon sokat szoktam.

2012. febr. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kiskoromban nem volt lehetőségem megtanulni, azóta meg mindig ott volt az autó.
2012. febr. 11. 20:33
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

női bringán tanulj, arról könnyebb leszállni vész esetén :D


amúgy nem egy nagy ördöngősség, egy délután alatt simán rá lehet érezni...

2012. febr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ha egri vagy megtanítalak :D
2012. febr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A legújabb (mármint amikor én hallottam róla, akkor ez volt a legújabb) kerékpározás-tanítási módszernél leszerelik a pedált (nem nehéz, 15-ös villáskulcs kell hozzá, a bal pedál balmenetes), a nyerget úgy állítják, hogy a lábad még éppen leérjen, és így kell futóbicikliként, lábbal lökve magad egyensúlyozni megtanulni. Ha elkezdesz dőlni, csak leteszed a lábad azon az oldalon. Aztán ha ez már megy, akkor pedál vissza, és lehet próbálkozni a tekeréssel. Szerintem tényleg jobb, mint a régi kitámasztókerekes vagy seprűnyeles verzió.
2012. febr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha meg is tanulsz menni vele , forgalomba csak akkor menjél ha már profin feltudod mérni a féktávot, oldaltávolságokat stb. Mert nem egyensúlyozni nehéz megtanulni hanem ezekből rutint szerezni. Sokat gyakorolj lehetőleg sík, egyenes úton először, hátra (a váz kialakításától függ) belehet tenni egy seprűnyelet , így amíg te mész valaki megfogja és ha esnél akkor megmarad az egyensúlyod.Vicces de hatékony lehet.:)
2012. febr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Az 5. válasz kiváló, én is hasonló módszerrel tanultam meg biciklizni, teljesen egyedül és a többiekhez képest elég későn (10 évesen). Egy kissé lejtős aszfaltos úton kezdtem, (ültem a biciklin, de a lábaimat nem tettem a pedálokra, csak lógattam kétoldalt, hogy szükség esetén azonnal letehessem őket) ahol gurultam lefelé, és csak az egyensúlyozásra kellett koncentrálnom. Később, amikor ez már ment, akkor már a lábaimat is a pedálokra tettem. Amikor az is ment, akkor jöhetett az irányváltoztatás. Egy-két délután alatt megvan.

Sok sikert hozzá!

2012. febr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Lehet nem ide tartozik, de nem szeretnek egy ilyen semmisegnek uj kerdest kezdeni, szerintetek gáz ha valaki gyakorolja a bicklizest? Tehat ha mondjuk most lemennek es elkezdenek biciklini tanulni nem rohogneneek ki az emberek mert sztem igen es ettol felek :))
2014. jún. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
8: Teljesen ugyanígy vagyok én is. :) Most akarok újrakezdeni bicózni, kb. 15 év kihagyás után. :)
2014. jún. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!