Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi idő alatt és hogyan...

Mennyi idő alatt és hogyan tudnék megtanulni biciklizni?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, nem tudok biciklizni, eddig teljesen kimaradt az életemből. Viszont most szeretnék megtanulni, mert Amsterdamba költözöm, ahol ez a fő közlekedési eszköz. Január közepén utazom ki, addig szerintetek bele lehet jönni? Hogy kezdjek hozzá?
2011. dec. 31. 16:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem fél nap alatt megtanulhatsz, és 1-2 hét alatt pedig egész jól belejöhetsz.
2011. dec. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 1/4 óra, unokáimnak elég volt 5 perc, komolyan.

Következő is jó:

Fogod a biciklit, leengeded annyira a nyerget, hogy leérjen szépen a 2 lábad. Ha kicsavarod a két pedált, akkor nem lesz útba, de szerintem nem kell.

És akkor: felülsz, 2 lábad leteszed, állsz, aztán egyszer csak elkezded magad a lábaddal (nem a pedállal!) előre "hajtani".

Aztán úgy persze egyenesbe kormányzol. Ha balra dűlsz, úgyis ott van a bal lábad, azzal lököd magad, ha jobbra, akkor a jobb.

Meglátod, mire a sarok végére érsz, nem is akarsz eldűlni.

Nyereg mögött seprűnyél meg ilyenek felejtsd el, az gyereknek (se) való.

Sok sikert, menni fog!

2011. dec. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 lee12 ***** válasza:
100%

vagy csak ülj rá és próbálj menni vele ilyen elhagyott utcába és vegyél könyökvédőt stb

pár esés de nem is biztos hogy lesz

simán belejössz csak ne add fel én is így tanultam meg

2011. dec. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
ha nem akarsz feltűnést kocsma előtt gyakorold esténként :D ott hsonló szinten vannak a sporttársak
2011. dec. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Dicséretes szándék!!! Respect! A lényeg, hogy minden fejben dől el. Ha akarsz, fogsz! Ennyi! :)Persze a világon semmi sincs ingyen. Küzdeni meg kell ezért is! Don't forget: a tehetség szorgalommal pótolható. KITARTÁS!
2011. dec. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
kezdésnek egy rossz bicikli térdvédővel sisakkal meg mindennel,mert ha nem akkor törött lábbal vagy karral nem tudsz menni Amsterdam-ba! :D
2012. jan. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 z o l i ***** válasza:
100%

Hogy mennyire hamar fogod tudni elsajátítani az nagyban függ az egyensúlyérzékedtől, ha az jó, az már fél siker. A másik fele pedig a kerékpár kezelése. Alacsony építésű (kis kerekű) kerékpárokon hamarabb elsajátítható, megtanulható. Azaz egy camping bringán könnyebb megtanulni (nagyobb stabilitást ad), mint pl egy országúti versenykerékpár esetén. Máshol helyezkedik el a súlypontod, más a testtartás, a komfortérzet és irányítási metódus. Ha teheted a gyakorlást olyan kerékpáron végezd, ahol egyenes a háttartás, alacsony a vázépítés (alacsony átlépési magasság), megfelelően széles a kormány, a tengelytáv hosszú, fejcsőszög lapos. A city bike-ok pontosan ilyenek.

Sok sikert!

2012. jan. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok hasznos és biztató választ. Holnaptól kezdődik a tanulás, egy ősrégi Csepel bringa lesz a tanbicikli, amit ezúton is köszönök a kedvenc szomszédomnak:)
2012. jan. 2. 17:47
 9/18 anonim ***** válasza:
A szomszéd nézheti (khm..) a biciklijét?
2012. jan. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Gondolod, hogy annyira nagy kárt lehet tenni a bringában a gyakorlás közben?
2012. jan. 2. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!