Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi idő alatt és hogyan...

Mennyi idő alatt és hogyan tudnék megtanulni biciklizni?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, nem tudok biciklizni, eddig teljesen kimaradt az életemből. Viszont most szeretnék megtanulni, mert Amsterdamba költözöm, ahol ez a fő közlekedési eszköz. Január közepén utazom ki, addig szerintetek bele lehet jönni? Hogy kezdjek hozzá?
2011. dec. 31. 16:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hacsak nem valami überoptimalizált versenybringa. Legrosszabb esetben elszakad a kormány burkolata (1000-5000 Ft), elgörbül a kerék (2000 Ft a centrírozás), elfordul a kormány (ezt kézzel visszafordítod, 2 másodperc), csálé lesz a nyereg (kézzel ütögetve egyenesbe lehet hozni, 30 másodperc), meg a festés is megkarcolódhat, lepattanhat, de szerintem az már úgyse tökéletes.
2012. jan. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem, a szomszéddal kapcsolatban nem a kártevésre, inkább csak a kíváncsiságára és esetleges segítőkészségére gondoltam (meg picit kötekedtem csak, inkább a viccelődés okán).
2012. jan. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag nekem adta a biciklit, ő már nem használja, meg is feledkezett róla. Amúgy a bringa egyben túlélte a mai gyakorlást, és én is, az egyetlen nehézség az volt, hogy a csizmám talpa csúszott nagyon a pedálokon:)
2012. jan. 3. 20:00
 14/18 anonim ***** válasza:

Gratulálok, egy picit úgy éreztem önbizalomhiányod volt ez ügyben.

Küszöböld ki azt csizma csúszkálást, azzal se nehezítsd a dolgot!

csak így tovább!

2012. jan. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Aranyos ez a kérdés, remélem, már jól megy a bringázás! :) Arra készülj fel, hogy ha ezen csúszik (nedvesen) a csizmád talpa, akkor jó eséllyel másikon is fog, ha nincs rajta csúszásgátlós pedál. Vannak cipőtalpak (nekem is van egy ilyen cipőm), amik egyszerűen nem tapadnak a pedálra, ha vizesek, elég veszélyes.
2012. jan. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
:D Hát ez Király! GRATULÁLOK!!! Csak így tovább!!!
2012. jan. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm a sok pozitív hangvételű, biztató választ! Ma hajnalban már sportcipőben próbálkoztam, nem kis örömömre sikerült is megtenni pár kört a háztömb körül:D Igazából elindulni nehéz még, de ha egyszer sikerül, akkor már tudok haladni:)
2012. jan. 4. 16:05
 18/18 anonim válasza:
én 3 perc alatt megtanultam 2 keréken és segitö kerekek nelkul ezt gyerek korodban kell elkezdeni ja es jo egyensulyerzek es immár 14 éve bicozok
2012. nov. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!