Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hol mentek bicajosok?

Hol mentek bicajosok?

Figyelt kérdés

Gondolom ez nem csak az én problémám.

Tudom a Kresz-t eszerint nem lehetne a járdán menni kivéve ,ha az út erre nem alkalmas.Nekem azzal van bajom,hogy ha az úton megyek az nem jó,ha a járdán megyek az se jó.Kerékpárút sajnos nincsen végig csak egy pár szakaszon.

Rendőr még nem szólt ez miatt pedig már volt hogy találkoztam velük,miközben a járdán mentem.Tudom ez miatt büntethetnek is.És megértem a gyalogosokat is ,hogy rossz amikor bicajosok húznak el mellettük hirtelen.Ez is veszélyes.De volt már olyan eset is amikor az úton mentem és a gyalogos futott elém az útra(nem zebrán).

Sokszor megtörtént,az út szélén mentem és egy autó majdnem nekem jött hátulról vagy épp ,hogy csak nem ért hozzám oldalról.Ez is nagyon veszélyesnek tűnik egy pár útszakaszon..Én pl körforgalomba nem merek bemenni bicajjal..ez csak néhány eset a sok közül.

Szóval én megértem a gyalogosokat a bicajosokat az autósokat is,de ez így nem jó megoldás.

Ti hol mentek bicajosok általában a kerékpárúton kívül?Csak az úton,csak a járdán,vagy mindkettő?


2011. szept. 5. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Én mindig az úton. Ha budapesti vagy, akkor menj el bebiciklizésre (keress rá, van más városokban is), ott megtanítanak egy csomó mindenre, hogy nyugodtan tudj az úton menni. Ha nincs a közeledben ilyesmi, akkor olvasd el ezt, itt is sok dolog le van írva: [link]
2011. szept. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ott menj ahol te biztonságosan érzed magad, a kresszel meg ne törődj. Ha nagyon forgalmas az út, és nincs bicikli út, akkor menj a járdán. A bicikliútra is állandóan besétálnak a gyalogosok, nem fognak belehalni ha kicsit megijednek tőled ha hirtelen elmész mellettük a járdán. Próbálj úgy menni hogy te is biztonságban érezd magad, és másokat se nagyon veszélyeztess.
2011. szept. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én általában az úton megyek, nemrég történt velem, hogy kisétált elém egy kisfiú, mert a drága anyuka túlságosan el volt foglalva a telefonjával. Mindez a kerékpárúton...

6-7 méterem volt, hogy 20ról megálljak (még szerencse hogy előtte is fékeztem), ilyenkor áldom a tárcsafékeket. Végül az anyuka kötött belém, hogy miért kell a gyerekre ráhozni a szívrohamot... Na mindegy, a lényeg: Én nem ajánlom hogy a járdán közlekedj, max akkor ha nem túlzsúfolt és nem mész gyorsabban 15km/h-nál és persze ha jók a reflexeid, na meg a fékeid. Én azon vagyok, hogy az úton közlekedjek ahol nincs kerékpárút. Csak sajnos ha nagyon az út szélén mész akkor DH bringára van szükséged a sok kátyú miatt. Ha van kerékpárút, akkor azon közlekedj, persze az "ajtó zónát" kerüld el. Egyébként meg gyakran előfordul, hogy az autósok kicsit sem figyelnek a kerékpárosra, szóval nem elég a 100% figyelem. Ha kerékpáron közlekedsz akkor 200%-al kell figyelned. Ha van jogosítványod és jársz autóval az még előny, mert tudhatod hogyan gondolkodik egy sofőr. Sajnos csak azok az emberek tisztelik a kerékpárosokat, akik maguk is ülnek néha kerékpáron. Ha járdán akarsz menni, akkor egy csöngőt mindenképpen szerelj fel a dórtszamárra. Vannak olyan helyzetek amiket nem lehet elkerülni. Nekem is volt már nem 1-2 balesetem a figyelmetlen autósok miatt. A régi kerékpárom kormányát egy elém kinyílt ajtó zúzta le, ezért kell kerülni az "ajtó zónát".


AMI A LEGFONTOSABB: Mindig úgy közlekedj, hogy biztonságban érezd magad. Lehet ez akár a járdán, akár az úttesten.

2011. szept. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a saját biztonságoddal törődj elsősorban. Jócskán előre nézni viszont kötelező, hogy meglásd a fakabátot, ugyanis nekik büntetni kell, mert a költségvetésük egy részét a tervezett (vattafakk??) büntetésbevételre alapozzák. Ha a forgalom veszélyes, akkor sprint fel a járdára, ne légy szívbajos. A bringában pont az a jó, hogy városi viszonyokban gyorsan célba ér, ne rontsd el ezt :) Ha meg pesti vagy, akkor fingom sincs, mi a megoldás...
2011. szept. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,ötleteket!:)
2011. szept. 7. 13:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Kerekparral a jarmuforgalom reszese vagy, semmi keresnivalod a jardan (az a gyalogosoke!!!) ... a kozlekedesi uton valo haladasnak megvannak a szabalyai (KRESZ) amit illik betartani ... gyalogostol nem varhato, hogy akar utiranyt, akar savot tartson, igy konnyen elofordul, hogy gondol egyet es akarmilyen iranyba kilep/megfordul/akarmi.


Alapvetoen a jardat ne hasznald, ha megis akkor azt nagyon lassan es mindenkeppen a gyalogosokkal szembeni elozekenyseggel tedd.


Autok kozott sem lesz bajod, ha betartod a bringazasra vonatkozo irt es iratlan szabalyokat, nem viszed a csajodat a kormanyon, nem tinglitangliztok a haverokkal egymas mellett ... stb.

2011. szept. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!