Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Adjatok tanácsot. Jó lesz így?

Adjatok tanácsot. Jó lesz így?

Figyelt kérdés
Van egy orszádúti versenykerákpárom: Gondoltam míg úgyis esős az idő, beszirozom a első és hátsó kerekek konúsz csapágyait. Az hátsó keréknél szírzás után elsőre sikerűlt beállítani a konuszt nem kogyok, nem is szorúl. De az első keréknél egyszerűen nem sikerűl beállítani ha egy kicsit éphogy csak mozdítok a konúsz csavaron azonall szorúl ha éphogy engedek kogyog! Hagyom kogyogósan majd ráhúzom a gyorszárat azonal szorúl! Most hagytam egy kissé szorulósan, ha megpőrgetem 4-5 fordulat után megáll. Lesz attól valamilyen gond ha nem forog könnyen a kerék hanem kissé szorúl? Szerintetek jobb szorulva hagyni mint kogyogósan?
2011. aug. 1. 15:48
 1/4 anonim válasza:

Egyáltalán nem.

A kereknek nem szabad kotyognia...talán az lehet a baj hogy új csapágyak kellenek bele...vagy esetleg tengely...de semmiféle képpen ne hagy szorulósra. az nem fog neki jót tenni esetleg még idővel a csapágytartó kis valami a kerékbe ki fog törni...és ha vettél bele új csapágyakat meg miegyebet akkor a csavarokat kontrázd egymásra..:) Remélem segitettem!:)

2011. aug. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Arra azért figyelj, ha nincs elég mozgása a rendszernek akkor nagy a súrlódás, elkopnak az alkatrészek. Mondanám, hogy inkább kotyogjon kicsit, de az sem jo, az arany középutat kell megtalálni. Nekem is régebbi országúti gépem van, en tartom karban, a tapasztalat az, hogy gyorszáras agyakat nem szabad nagyon meghúzni, mert a rögzítő is összerántja még egy kicsit.
2011. aug. 2. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

01:57

Igazad van! Ha gyorszár nincs meghúzva könnyen forog a kerék, ha meghúzom már kissé szokúl, visszont nem merem a gyorszárat "csak lazán" húzni mert attol félek nem szorít elégé és a kerék kimozdúlhat. Egyszerűen nem találom a "középútat", ha a gónuszon egy negyed "milliméternyit" sem engedek és már kogyog is! Most kissé szorúl, ha megpőrdgetem 4-5 fordúlat után megáll. Arra gondoltam egy idő után úgyis kopnak a golyók annyit hogy "lazább" legyen és ne szorúljon.

2011. aug. 2. 11:07
 4/4 A kérdező kommentje:
Elvitem a kereket egy szervizbe, ahol 1200Ft-ért kicserélték a tengelyt, kónuszcsavart, majd be zsírozták , beállították. Gyönyörű szépen, könnyen forog! Azért kár volt kinlódnom!
2011. aug. 3. 12:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!