Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy kerékcsapágy tényleg így...

Egy kerékcsapágy tényleg így néz ki? És hogy állítsam be.

Figyelt kérdés

Szóval van egy márkásabb kerékagyam. Ma szedtem szét először. Régebben szedtem szét gagyi teszkós agyakat, de azt hittem azok azért olyanok, amilyenek.

Ez is olyan, hogy van egy csésze, amit menettel lehet szorítani vagy oldani a tengely mentén. És a csésze alatt csak úgy csapágygolyók. Ennek ilyennek kell lennie? Valami komolyabb szerkezetet vártam pl ipari csapágyakkal.


A másik kérdésem, hogy van arra valami trükk, hogy hogyan lehet jól beállítani? Úgy, hogy ne szoruljon, de még ne is kotyogjon. Még a gyári beállítás szerint kézzel forgatva a tengelyt egyenletes, de elég rendes ellenállása volt. Próbáltam egy kicsit lazítani, akkor könnyebben forgott, de ha erősebben megrángattam éreztem egy minimális kotyogást. Utána megint beljebb tekertem annyira, amennyire kézzel még lazán be tudtam hajtani ütközésig az anyát. Így most kb ugyan az a helyzet mint kiinduláskor. Próbáltam vele még játszani, de nem igazán jutottam dűlőre vele. Így most így hagytam, így tettem vissza.


2011. júl. 13. 21:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Az a kerékagy kónuszos, nincs azzal semmi baj, emiatt ne aggódj. Nem feltétlenül jobb egy agy, ha ipari csapágyas. Rengeteg profi kerékagy is kónuszos, többek között a Shimano XTR is.

A kónuszbeállítással sajnos játszani kell, ha nem vagy elég tapasztalt. Majd belejössz. :)

2011. júl. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!