Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hány km-rel kezdjem el?...

Hány km-rel kezdjem el? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egy kicsit komolyabban érdekel a kerékpározás. Így városban mindig szoktam biciklizni de csak egyik helyről a másikra.

De így komolyabban még nem. Hány km-rel kéne kezdenem hogyha később sikereket akarok elérni?

13/f


2011. júl. 11. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem a km-re figyelnék kezdetben, hanem az edzésidőre. Ez egy hosszú távú sport, a versenyek nagyságrendileg 1-4 órásak általában (persze attól függ, melyik), ezért mondjuk olyan 1-2 órás edzéseket tartanék. Rövidebb idő túl kevés edzés lenne, hosszabb meg túl kimerítő. Km-ben amennyi ebbe belefér, ezt ki kell tapasztalni.
2011. júl. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Melyik városban laksz? Én is 13 vagyok és ugyanígy érdekel a biciklizés.
2011. júl. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm a tanácsot:)

2.Hajdúszoboszlón:)

2011. júl. 12. 08:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Az erőnlétett mindenki maga érzi. Szóval , ha úgy érzed 1-2-órán keresztúl is edzhetel (nem csak a km-től függ) én 14 évesen kezdtem komolyabban kerékpározni (kisebb kihagyásokkal) most 38-vagyok. Szinte mindennap lehajtom a magam "adagját" (országútizok) minimum 50km , de gyakran 80-90 is szokot lenni. Ha mindennap edzel egy időután észreveszed hogy egy óra "kemény" tekerés már meg sem kogyan. Nálam már a 50km olyan mint másnak 100 métert sétálni a közeli űzletbe. Már szinte észre sem veszem. Kellemes edzést és kitartást kivánok!
2011. júl. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha akarod írok neked edzéstervet.
2011. júl. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem menj ki városon kívülre, és ott tekerj. Ne menj messze, és próbáld ki mi az a táv ami még kényelmes, de ugyan akkor a sebesség relatív magasabb, mint ha csak A-ból B-be mennél. Kitapasztalod mik a határaid, és akkor van egy kiinduló pont. Én így csináltam, MTB-kal kezdtem 1 óra 10 perces idő alatt 25 km volt, azóta volt bicaj váltás egy Cross típusúra, azzal most 50 km 2 óra alatt megvan. A kerékpár is számít, de az állóképességem is nőtt.
2011. júl. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2011. júl. 19. 16:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!