Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért nincs egyensúlyban a...

Miért nincs egyensúlyban a biciklim?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy MTB kerékpár, ami véleményem szerint nincs egyensúlyban.

Ezt leginkább akkor érzem, amikor elengedem a kormányt és így egy kicsit jobbra húz, tehát balra kell döntenem nagyjából 2-4 fokkal, hogy ne kanyarodjon el.


A kerék nem üt, ellenben most megnéztem, és a hátsó kerék egyik oldala (talán a bal) mintha közelebb lenne a vázhoz, mint a másik.

Most ha ezt utánaállítom, akkor viszont ütni fog szerintem.


Tanácsot szeretnék kérni, hogyan szüntethetném ezt meg.

Előre is köszi!


2011. jún. 23. 18:47
 1/3 anonim válasza:

A kerekeknek középen kell lennie mind elöl mnd hátul. Attól hogy te változtatod akerék helyzetét nem üthet mivel attól öt ha 8as van benne de akkor az minden helyzetbe üt.

Szóval tolómérő a kézbe és szépen be kell játszani a kerekeket középre aztán ha a fék elérné akkor a fékrugó csavarján egy kicsit állítani hogy a féket középre húzza a két rugó és nem fogjun be nyugalmi helyzetbe.

2011. jún. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Megyek is beállítani, de szerintem a próba csak holnapra marad, mert ma már van a lábamban néhány km. és nem szeretném tovább növelni. :-)

2011. jún. 23. 19:30
 3/3 A kérdező kommentje:

:(

Hát sajnos ez nem annyira sikerült.

Ugyan beállítottam és a kíváncsiságom nem hagyott nyugodni, így ki is próbáltam. Az eredmény, ugyanaz...

Még mindig dől a bringa néhány fokot.

De tényleg csak akkor érezni, amikor elengedem a kormányt.

Nem az a célom, hogy így biciklizzek, de ugye ez teljesítményromlást is okoz.


Nem lehet hogy esetleg ferde a váz (bár ezt szemmel nem látom), vsgy valami más a valós ok?

2011. jún. 23. 21:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!