Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Így építhetek izomzatot?

Így építhetek izomzatot?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja végzek kardio edzéseket(futás,biciklizés vagy úszás) mellette bodyzok is. Van tervem a hétre hogy mit csináljak,az egyik nap kardio másnap body gakorlat vagy mindkettő egy nap.Kardio edzésből leginkább biciklizek,kb 1,5-2 óra többnyire hegyen felfelé,ekkor csak néha állok meg akkor is pihenni vagy inni.Ugyanakkor futok még többnyire fél órát,a futás kevésbé megy de próbálok kitartani és van amikor jól megy van amikor nem.Régóta úsztam,még kb 8-9 éves koromban akkor rendszerint,most nyáron néha elmegyek úszni,ha úszok főleg mellúszással,vagy pillangóval,de inkább futok vagy bringázok.

A testépítő gyakorlatok a következők:váll,mell,hát,triceps,biceps,kar,has,fenék,comb,vádli. Legelőször 15-nél úgy csináltam hogy 4-szer ismételtem,mindig eggyel kevesebbet csináltam,majd 20 most 25-nél tartok.

Aamikor elkezdtem mindezt 59-58 kg voltam,ma délután megmértem a súlyom és 54,5 kiló voltam.Igyekszem minél egészségesebben étkezni,többször kevesebbet és tápálóbbat,semmi junk food ha nasizni szeretnék akkor gyümölcsöt eszem.Reggelire többnyire kávét iszom(bár most áttértem a fekete illetve zöld teára) és sonkás szendvicset vagy tojást vagy zabpelyhet eszem. Az ebéd az változó,régebben nagyobb adagokat ettem és most kisebbeket eszem,vcsorára pedig leginkább zab vagy kukoricapelyhet eszem almával és natúr joghurttal.Nem dohányzom és nem issok alkoholt.

15/f


2011. jún. 22. 19:34
 1/5 A kérdező kommentje:
És a testépítést nem bodyteremben végzem hanem otthon 2L-es ásványvizes üvegekkel ami felér 2 kg-mal.
2011. jún. 22. 19:36
 2/5 anonim válasza:

Már attól megéheztem, ahogy felsoroltad, hogy miket eszel, támogatnám a több szendvicset... :D :D

Amúgy nem rossz, de ha jól látom ezzel inkább csak a kondiciódat javítod, meg szálkásodhatsz, ha izomra mész akkor nagyobb rövidebb idő (ha megfelelő súlyt válasz 1 óránál tovább úgy se megy) , nagyobb súly, nagyobb terhelés... = erőss izom munka = izomzat


A vízre meg úgyis figyelsz.

szerintem, aztán lehet, hogy nem így van :)

2011. jún. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kevés a kaja, kicsi a súly.
2011. jún. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
2 kiló az nagyon kevés :S még akkor is ha 2x2kg...
2011. júl. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

előző vagyok

futással biztos hogy nem fogsz izomtömeget növelni, mindenképp edzőterem, és tömegnövelő edzés szükséges.

2011. júl. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!