Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nyáron, mehetek bicajjal a...

Nyáron, mehetek bicajjal a suliba, anélkül, hogy megbüntetne a rendőr?

Figyelt kérdés
Hali! Az a gond, hogy egy ideig, ha jól tudom 3 hétig, a rendőrök ellenőriztetik a iciklistákat, hogy meg van-e a megfelelő felszerelés: Lámpa(első hátsó), fényvisszaverő mellény, bukósisak...! Nekem ezek köztül nincs meg semmi, vagyis hát, van egy bicikli lámpa, a lakásban, de mellény nincs, búkósisak, az meg kicsi rám! Szóval Nyáron, mehetnék-e majd biciklivel iskolába, anélkül, hogy egy rendőr megbírságolna 200,000-300,000ft-ra? A suli kb 9-10 km-re van innen!
2011. ápr. 8. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
vedd meg azt a sisakot, az a te érdeked is. a lámpát pedig szereld fel. akkor mehetsz
2011. ápr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
OK!
2011. ápr. 8. 16:23
 3/8 anonim válasza:
0%
,meg a többi idiótaságot amit kitaláltak (csnegőt pl)
2011. ápr. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sisak nem kötelező, mellény csak lakott területen kívül. Ami kell:

két egymástól független fék, amiből az egyik az első, a másik a hátsó kerékre hat

küllőprizma legalább az első kerékre (100Ft)

első-hátsó prizma ami nem lehet háromszög alakú

első-hátsó lámpa (nem villoghat)

csengő (nem duda, csak csengő)

Valamint tilos ittasan kerékpározni, de szerintem az egyértelmű.

2011. ápr. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
200-300k-val hogy büntethetne már meg? ha 300-al mész autópályáan akkor kapsz 300k bírságot, de sztem lámpák legyenek főleg jobbak, ha sötétben mész, ne csak díszt vegyél, sisakot, mellényt meg mindenképp, sok marha van az utakon, akik 2centire mennek el melletted.
2011. ápr. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Apró pontosítás: mellény csak lakott területen kívül sötétben (rossz látási viszonyok között). Tehát lakott területen kívül jó látási viszonyok között nem, valamint lakott területen belül nappal sem. (Elnézést a körülményes fogalmazásért, de pontos akartam lenni, hogy ne indítsak rémhíreket.)
2011. ápr. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az a baj, hogy ha akar, beleköthet olyanokba, hogy pl a szabályok szerint a lámpáknak együtt kapcsolhatónak kell lennie. Szóval ha nagyon akar, úgyis megbüntet. De bukó ajánlott, lámpa kötelező, és a kerék prizma sem hülyeség.
2011. ápr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Előző vagyok

[link]

Érdekes dolgokat mondanak benne.

2011. ápr. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!