Ha elmégy biciklizni kb. hány m/km tekersz?
Egy alapozó edzés (országútival) 60 km.
Jobb túrák 150-180 kmre is összejön
A csúcsom 270km, és még volt bennem, csak hát megérkezetem a célomhoz :)
Kilométerenként pont ezer métert...
De egy laza 20-30 km tök átlagos naponta.
Az sokmindentől függ, hogy általában mennyit mész, mihez szoktál. Attól is függ, hogy mennyit hagytál ki előtte.
Egy telet vagyis hónapokat, esetleg éveket. Attól is függ, hogy milyen bringát használsz de az rengeteget számít, mennyire van felfújva a kereked. Pl 2 barral közel kétszer akkora erő tekerni mint 3-al de mégjobb ha 4 bar van a kerékben. Vannak az országúti bringák, azokban 8 bar körüli a nyomás és keskeny a futófelület, kicsi a kerék tömege, azért mennek könnyebben gyorsan, csak ne jöjjön úthiba vagy járdaszél..
Azon is múlik a megtett táv, hogy mennyi emelkedő van benne. Persze az számít még sokat, hogy mennyire vagy edzésben.
Ezt a bringázást úgy kell nálam elképzelni, hogy tizenéves koromban volt először gyerekbringám, aztán kinőttem. Kimaradt lagalább 10 év.
Utána huszonévesen (kb.27) megint bringára ültem, először kempingre de abban nem volt agyváltó. Azzal még attól is kifáradtam amikor mentem négy km-t Utána az már nagy szó volt amikor kijutottam Óbudáról az Omszk parkba vele. A következő akkor még nagyon fárasztó út Szentendrére vezetett, aztán később vettem egy 3 sebességes agyváltós kempinget. Azzal egészen más volt menni.
Amikor ezek a távok már természetesek voltak, akkor asszem már a váltóssal lementem Bugyiba. ..nem, nem pajzánkodom, abba a faluba amit úgy hívnak. Volt ott egy ismerős.
Letekertem vele Körösszakállra. Az 300 km fölött van kicsivel. Bp.-Debrecen és onnan délre még 50 km. Az 30 órámba került de kb 5 órát strandoltam közben Debrecenben.
Ugyanazzal lementem többször Balatonra is, volt amikor oda-vissza, na visszafele már kicsit húzós volt.
Azóta montival járok. Nyáron pl. kitekertünk néhányan a Dunaparton Pilismarótra (Esztergom előtt van). Onnan fel a hegyre a dobogókői sípálya aljáig királykút és tovább Sikáros-Dömörkapu-Szentendre és tovább még kicsivel hazáig. össz kb. 80 km.
Viszont ha kihagyom a telet de legalább két hónapot, akkor már a Jánoshegyre nem tudok felmenni egyből, ami azért alap lenne.
Szóval az edzettség sokat számít, azon sok múlik.
én iylen szar időbe napi 40-et (odafagyok)1 óra..
átlagba 60 körül nyáron..
verseny bicaj :)
Nekem a napokban (még száraz úton) volt egy túrám Szentendre irányában, tovább ki a Pilisbe. Amikor indultam akkor +fokok voltak de mire kiértem, lehűlt mínusz 4-re és rám is sötétedett, de erre felkészültem.
Odafele emelkedő volt az út második felében és ahhoz elég volt felül egy aláöltözet bringás póló és a tetejére egy rövidujju nyári cucc. Még a mínuszokban se kellett több odafelé. Igaz, a nadrág téli bringás célra készült és sapka meg arc maszk volt a bukó alatt. Az nagyon fontos mert az arcom nagyon le tud fagyni anélkül. Na meg fűthető kesztyűt raktam össze Lítium akkukból és ellenállás huzalból meg szilion csőböl, hogy a kezem se fázzon. Amikor megálltam a forrásnál, akkor viszont elő kellett kapkodnom a hátizsák tartalmát és magamra vettem még két réteg kimondott bringás cuccot. Vettem vizet a forrásból. A lábam alatt ropogott a jég. Gyorsan bekaptam egy könnyen feltéphető májkrém konzervet. Azután gyorsan elindultam mert a bringás öltözék nem arra való hogy áldogáljunk benne. Akkor gyorsan lehűl.
Kb. 3,30 óra volt az út. A táv 43 km. Ilyenkor tálen ez is elég.
Hát hétköznap 1 órácskát olyan 20 km
Háétvégenként főleg szombaton olyan 50km-t!:D 14/f
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!