Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan tudnám megemelni a...

Hogyan tudnám megemelni a kormánymagasságot?

Figyelt kérdés

Van egy Elops 920 Speed kerékpárom. A legnagyobb (XL) vazméretű, de így is majdnem a megengedrtt maximumra kell állítanom az ülésmagasságot a magasságom miatt. Így már kicsit túl agresszív a pozíció, a kormány olyan 15 centivel van lejjebb az ülésnél, olyan 10 centi ideálisabb lenne.


Viszont nem lehet gyárilag ennél lejjebb állítani a kormányt. Mit lehetne csinálni, hogy úgy 5 centivel mégis feljebb tudjam állítani? Másik kormányszár, stucni? Esetleg felfelé hajló kormány (az Elops Speed 900-nak kicsit felfelé hajló van)? Ha jól tudom ahead rendszerű a kormányszár, ilyennel még nem volt tapasztalatom, korábbi bringáimnál simán lehetett emelni.



ma 07:58
 1/2 A kérdező kommentje:
Ha nem olyan egyszerű, akkor még a kérdésem, 15 centit mennyire lehet megszokni? Főleg városban használom, eddig egyszer voltam a 15 km-re lévő munkahelyemen, annyira nem volt vészes, a régi bringámnál kb. 5 centi lehetett ez a magasságkülönbség, érzésre ezt a 15 centit sokallom, bár tudok vele közlekedni.
ma 07:59
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez egy sportos bicikli, szóval a 15 centi különbség pont jó. Nekem az endurance (kényelemre hangolt) országútimon is kb ennyi a különbség. Egy versenyre kialakított országútin még több lehet.

Nem hiszem, hogy lenne értelme agyonvágni a geot egy emelhető kormányszárral, de ha nem tudod megszokni és a biciklicsere nem opció, akkor egy ilyen megoldás lehet:

[link]

ma 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!