Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Három biciklis kérdés: szép...

Három biciklis kérdés: szép színű márka, női váz, bal oldali váltó…? Kifejtem.

Figyelt kérdés

1. Szeretnék új biciklit venni, főleg Balaton körül használom, egyre komolyabban, de nem versenyszerűen. Kövezzetek meg, de ha már ráköltök kb fél milliót, életem első saját felnőtt biciklije legyen marka szép :) az intersportban leginkább szürkéket láttam, hol érdemes szerintetek nézni? Bordó, türkiz vagy metálkék jó lenne.


2. Néztem a női vázakat, amik nem alul íveltek és könnyen átléphetők, hanem csak kicsit vannak lejjebb a fárfi váznál, tehát nem nagyon lehet elől átlépni. De akkor miért jobb, mint a férfi?


3. A kormányon a baloldali váltó mit csinál? Hallottam már olyat, hogy a másik kerékre vonatkozik, ami biztos nem igaz, olyat is, hogy alkor kell használni, ha gyoraan akarok többet váltani. A bringaboltban az egyiken három fokozatos volt a bal és tíz a jobb, az eladó azt mondta, 30 fokozatot tud. Vagyis a kettőt megszorozzuk egymással, de alkor hogy kell jól használni?



aug. 19. 14:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Igazábol annak van értelme ha erre-arra bringazik nem csomagos turákat tesz csak mondjuk 30-50km ,kicsit terep inkább műút.
aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Trekkinget ajánlottak. Hosszabb távon a Balaton köröl megyek, eddig kis köröket csináltam (70-80km) de majd növelem a távot. 150-200km is lesz jövőre.
aug. 26. 12:28
 13/15 anonim ***** válasza:

#12


Az jó opció. Nagy, jól guruló vékony kerék, kellemes kényelmes vázgeometria, sárvédő, hogy ha tócsába hajtasz ne nézz ki úgy mint egy borz, meg hasonlók.


Első teleszkóphoz ne ragaszkodj, mert nehéz mint a só és amelyik ér is valamit, az annyiba kerül mint egy komplett alsópolcos bringa.

Ellenben ha belefér, akkor egy integrált középcsapágyhoz igen. Nagyon kellemes a tekerés egy Hollowtech 2 vagy hasonló merevségű középrésszel.

aug. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszi, ezeknek utánanézek.


Azt még nem értem, hogy ha az ejtett váz olyan magasan van, hogy hátul kel pakolni a kábat, akkor miért jobb egy nőnek, mint egy férfi bicikli?

aug. 26. 14:28
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha országútira gondolsz, azoknál nincs lényeges különbség a férfi és női váz felsőcső magassága között. Max. az özönvíz előtti outikon volt női, ejtett váz. Trekkingeknél és városi bicikliknél a női váz tudtommal mindig ejtett, többé-kevésbé.
aug. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!