Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpár láncolajat...

Milyen kerékpár láncolajat ajánlotok ? Márka stb, ês váltó görgőt ?

Figyelt kérdés

2022. aug. 21. 02:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Motorex láncolajat használok, sokkal kevésbé szedi össze a koszt, mint a Shimano pl.
2022. aug. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mikor milyet.


Volt már Weldtite tf2, Lidl saját márkás, most éppen grafitos Hanseline mtb láncolajam van...és egy ideje csakis csepegtetős.


Váltógörgő meg az van, amivel a Deore váltómat szállították.

2022. aug. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Viaszold a láncot, ne olajozd. Keress rá neten és csináld meg az alapján. Nem szed össze semmi koszt a hajtás, hallod a ciripelésből, hogy mikor kell újra viaszolni.
2022. aug. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is viaszra szavazok. Van a főzős módszer, ami tutibb, de macerás. Az egyszerűbb a feloldott, csepegtetős viaszok használata. Ilyen pl. a Squirt vagy a Smoove, de egyre több váltó kínálatában felbukkan. Előnye, hogy nem gyűjti a port, így növeli az alkatrészek élettartamát, kevésbé macerás takarítani és szerelni. Gyakorlatilag egy ronggyal le tudod törölni a kezedről. Hátránya, hogy előtte teljesen zsírtalanítani kell a láncot és a lánckereket, valamint jellemzően gyakrabban kell kenni vele. A Squirt úgy 100 km-t bír. A Smoove szerintem a dupláját is, de kicsit ragacsosabb is. A Finish linet próbáltam még, azt nem ajánlom. Nagyon híg, gyorsan fogy, és gyorsan lekopik.
2022. aug. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Többfélét próbáltam, a nagy neveket, flakonost és sprayt is. A teflonos jött be a legjobban, de 70-80 km után már hangja volt a láncnak.

A sprayt hamar elhagytam, az nem jött be.

Mostanában meg átálltam láncfűrészhez való láncolajra. A nagytakarítás (benzines kimosás) után báeztatom az olajba és hagyom hogy szívja meg magát. Aztán fellógatom hogy lecsepegjen aminek le kell.

A kisebb karbantartásoknál meg ronggyal letörölgetem és szemenként csepegtetem. Nagyon sokáig bírja így a lánc.

2022. aug. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!