Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Három biciklis kérdés: szép...

Három biciklis kérdés: szép színű márka, női váz, bal oldali váltó…? Kifejtem.

Figyelt kérdés

1. Szeretnék új biciklit venni, főleg Balaton körül használom, egyre komolyabban, de nem versenyszerűen. Kövezzetek meg, de ha már ráköltök kb fél milliót, életem első saját felnőtt biciklije legyen marka szép :) az intersportban leginkább szürkéket láttam, hol érdemes szerintetek nézni? Bordó, türkiz vagy metálkék jó lenne.


2. Néztem a női vázakat, amik nem alul íveltek és könnyen átléphetők, hanem csak kicsit vannak lejjebb a fárfi váznál, tehát nem nagyon lehet elől átlépni. De akkor miért jobb, mint a férfi?


3. A kormányon a baloldali váltó mit csinál? Hallottam már olyat, hogy a másik kerékre vonatkozik, ami biztos nem igaz, olyat is, hogy alkor kell használni, ha gyoraan akarok többet váltani. A bringaboltban az egyiken három fokozatos volt a bal és tíz a jobb, az eladó azt mondta, 30 fokozatot tud. Vagyis a kettőt megszorozzuk egymással, de alkor hogy kell jól használni?



aug. 19. 14:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Jajaj...

Azért van jobb és balkéznél is váltó, mert az egyik az első hajtűműnél lévő váltót kezeli, a másik a hátsó lánckerekeken. Városi biciklin általában csak hátul van váltó, mert max. 6-7 sebességfokozat van. Trekkingtől felfelé van elöl is, hogy az emelkedőket is le tudd küzdeni vele. Jobb kezednél a hátsó váltót tudod kezelni, bal kéznél az elsőt. Régen hívták "szorzóváltónak", de ez nem azt jelenti hogy a valóságban 30 sebességed lesz, mert "keresztbeváltani" nem ajánlatos, vagyis nem variálhatod tetszés szerint a fokozatokat. Ezt most nem részletezem, nézz utána.

A női váz nem csak abban tér el, hogy lejjebb van a felső vázcső, hanem a geometriája is kicsit másabb.

Találsz szép színes bicikliket, de most hadd ne keresgéljek.

aug. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%

A vázszíne divat szerint változik. A szín manapság nem divat.

metálkék talán, de bordó vagy türkíz...sok sikert.


Mamár az ejett felsőcsövek korában nincs kardinalis különbség női és férfi vázak közt. A jobb használhatóság érdekében ne eröltessük a női vázakat,ha nem midi szoknyában tekernél.

Gondolom,hogy nemvagy még reumás,lenditsd magasra a praclid🙂.



A bal oldalon van az első váltó. Az elöl lévő fogaskerekek között lehet váltani. Oda csatlakozik a hajtókar amin van a pedáll azt tekered.

Az eladó jót mondotg az első és hátsó fokozatok számát kell szorozni.

De igazi különséget nem fogsz érezni 3x9,vagy 3x10 közt.

Úgy sem használodki.

Neked jobb volna a 3x9 mert hangyányival erösebb a lánc.


Nem íromle,hogy kell a váltot hasznalni. Arra vannak youtube videók.

aug. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy kezdésnek félmilliós bringát szeretnél??? Nem baj az, ha nem érted a váltók funkcióját és működését, de ez esetben nem hiszem, hogy szükséged lenne 3x10 sebességre. Szerintem először kölcsönözz egy ilyesmit, hogy kipróbáld, egyáltalán ilyet akarsz-e.

Egyébként én 3x10-esről még nem is hallottam, miféle bicikli ez?? Talán országúti, de csodálkoznék, mert manapság már ott inkább az 1x váltós rendszerek kezdenek elterjedni.

De tessék, itt egy ismertető.


[link]

aug. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Jelenleg a Bianchi zöld a kedvenc színem. Ők gyártanak női vázat is.

[link]

aug. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 MGéza ***** válasza:
A Giant kínálatában néznék körül ha színes vázú bringát akarsz.
aug. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
3. Abból a szempontból vagyok kezdő, hogy fogalmam sincs a biciklikről, viszont nagyon sokat tekerek, és már ideje venni egy komolyat. Gondolom nem atomfizika, a sima váltót is megtanultam használni, a baloldalit nem még. Szóval most rászánom a pénzt, ennél jobbra sose lesz szükségem, de már rosszabbat se akarok.
aug. 24. 21:37
 7/15 anonim ***** válasza:

A baloldali sem nagy kihivás,ha tudsz osztani-szorozni ez is menni fog.

Milyen bringa lenne. Monti vagy országuti.

Tudod mi a különbség?

aug. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#6


Ha egy mindenes bringát akarsz (egyszer) megvenni, akkor lehet, hogy egy trekkinggel járnál a legjobban.

aug. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem arra vágyik. Inkább gravel.
aug. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9


Nem tudni mire vágyik. Abból, hogy ejtett felsőcsövű női vázat keres, abból az következik, hogy az outi eleve kiesik.

Igen, akár gravel is lehet.

aug. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!