Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Normális ha a kerékpár lánc...

Normális ha a kerékpár lánc 1500 km után cserés?

Figyelt kérdés

A nyúlásmerő 0.75 nél van, Shimano hg71.

Nektek meddig szokta bírni?


júl. 21. 14:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Terepen max 1000 km,aszfalton 1500-2000 között.
júl. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
1500 után csere? Az szerintem eszméletlen nagy ráfizetés lenne számomra, hisz 7500+ tekerek évente...a mostani bicajom 11 éves , az első 1-2 évében nem mentem 7500+-ot, de akkor sem voltam 5000 alatt egy évben sem. Kb. alsóhangon lehet benne 60.000 km simán a 11 év alatt és egyszer sem lett cserélve a lánc, semmi baja.
júl. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Vannak, akik 1500-3000km között cserélik (MTB), másoknak 5000km-ig is bírja (országúti, főleg szárazban használt). Sokmindentől függ.

Függ a lánc minőségétől, hogyan és milyen gyakran volt tisztítva, milyen körülmények között volt használva (vizes, sáros út koptatja leginkább).

Ha max. áttörli az ember majd olajat rak rá, akkor a kosz, por ugyanúgy ott marad a láncban és koptatja azt.

Ha esőzés után nem olajozzák újra, akkor szintén nem tart olyan sokáig, mint egy jól karbantartott.

Na meg az se mindegy, hogy hogyan tekersz: hirtelen sprintek és a folyamatosan nagy terhelés alatt tekerés jobban koptatja.

júl. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Hellomano: az egy dolog, hogy te 60ezer km alatt nem cserélted, de ez nem azt jelenti, hogy nem kopott el a lánc (nyilvánvalóan nem ellenőrizted soha) és mostanra vele együtt a kazetta meg a lánctányér is.

Azaz ha cserélni kell, mert már ugrik, leesik, stb., akkor majd cserélni kell mindent, ami drágább lesz, mintha csak a "nagyon drága", 4000Ft-os láncot cserélted volna rendszeresen.

júl. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem normális, de sajnos shimanonál előfordul. Nekem 1000 alatt is sikerült elkoptatni egyet. Emiatt egy ideje már csak Sram láncokat használok.
júl. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
#4-es az igaz, mert 2 hónapja vittem centíroztatni a hátsó kereket és mondta a figura, hogy eléggé elvan kopva a kazetta. Mondja ebben tuti van már pár km. Mikor mondtam neki ja "pár" kb. 60.000 , akkor azt mondta lehetetlen, mert ahhoz képest meg jó állapotban van nagyon :D Szóval az cserés lesz nyár vége felé, de a láncnak tényleg nincs baja.
júl. 22. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
HG601-et használok évek óta. Viasszal elmegy 5000 km-t, olajozva 7000 felett. Az 1500 nagyon kevésnek tűnik.
júl. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan 3000 körül szoktak cserések lenni, de ez sok mindenen múlhat.
júl. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

6. a kazetta elkopott a lánc meg nem? Az érdekes... Akkor mi koptatta el a kazettát ha a lánc az jó? (arról nem is szólva, hogy azért a csodaláncért, ami 60ezer km alatt se kopik el, milliókat fizetnének cégek, hogy tanulmányozhassák)


Igazából szóra se lenne érdemes, amit írsz, mert a világon nincs olyan kerékpárlánc, ami 60ezer km-t kibírna. Még 6ezret se. Úgy hülyeség amiket írsz, ahogy van, kezdve a kazettától amit elkoptatott valami, de nem a lánc, hiszen az 60ezer km után is tökéletes, addig, hogy a láncod kibírt 60ezer km-t.

júl. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%
#9. Pedig úgy van, ahogy írom. Mivel nagy bicós vagyok, így a 60.000 km full valós a 11 év alatt, de mint írtam inkább több. A bicón semmi nem lett cserélve még! Csak centírozás volt, de az már sokszor, mert ugye a bicós utak minősége vállalhatatlan a legtöbb helyen. Most, ha azt is írom, hogy mindkét külső kerék is az eredeti? Akkor azon is meglepődnél? Pedig azok is az eredetiek. Annyi, hogy ami hátul volt 9 évig az jobban elkopott, így bevetettem azt a trükköt, hogy kicseréltem az elsővel, ami szinte semmit se kopott, így elöl elmegy a kicsit kopotabb gumi. Sőt még tovább megyek az első kerékben a belső gumi is a gyári :D 1-szer sem kaptam első defektet a 11 év alatt! Hátul viszont rengeteget, volt olyan évem, hogy 5 is becsúszott, de volt olyan, hogy 3 év alatt egy sem. Amúgy 29-es monti vastag gumikkal. Még a "benne van az anyag" kategóriás bicó. Mondjuk súlya is van.
júl. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!