Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy ÁTLAGOS utcai boltba/munká...

Egy ÁTLAGOS utcai boltba/munkába járós kerékpárhoz képest ez a tömeg milyennek számít?

Figyelt kérdés

Hangsúlyozom, hogy átlagos biciklihez, nem egy karbonvázas több milliiós versenygéppel összehasonlítva, hanem a maga kategóriájában vizsgálva.

A paraméterek:

- 28"-os aluvázas terkking

- fém sárvédőkkel, csomagtartóval, kitámasztóval

- defektvédős gumikkal

- masszív hajtogatós lakattal

Tömeg: 14,3 kg.


júl. 3. 17:10
A kérdező szavazást indított:
Extrém nehéz, nem sok ilyen bicikli létezik.
Átlagosnál kissé nehezebb.
Átlagos.
Átlagosnál kissé könnyebb.
Könnyű, ez már kifejezetten jónak számít ebben a kategóriában.
14 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó. Én egy 30+ éves, 13 kg-os kerékpárt használok iyen célra, de simán belefér alkalmanként 20-30-40 km-es kirándulgatás is.
júl. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Persze, időnként én is szoktam 50-60 km-eket kirándulni vele. Napi 15-20 km munkába meg alap. Csak azért kérdeztem, mert van aki látatlanban belém állt, hogy ez horror nehéz, nem is érti hogy tudok vele egyáltalán felgyorsulni, meg hogy nincs izomlázam 2 km után.

Egyáltalán nem érzem nehéznek, vagy hogy nehéz lenne vele gyorsítani. Az előző biciklim is ilyesmi volt, igaz az régebbi, meg csak 26-os volt. Azért kérdeztem, hogy tényleg én gondolom-e ennyire rosszul.

Ha lecsupaszítanám, lehetne egy-két kilót nyerni. De nekem többet ér, hogy fel tudom cuccolni, meg esőben nem a hátamra veri a latyakot. Na meg jó magam is eleve mázsa fölött vagyok.

tegnapelőtt 09:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne törődj vele, azért itt nem egy országútiról beszélünk, ahol még a grammok is számítanak. Az enyémre még egy szerelő is megjegyezte, hogy meglepően könnyű. Én is lazán fe-le cipelgetem a lépcsőkön.
tegnapelőtt 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tothp ***** válasza:

1-eshez hasonlóan, egy kőkorszaki, de megfelelően rendberakott, a saját korában középkategóriásnak számító biciklivel túrázgattam. Az is legalább 13-14 kiló nyersen.

Amíg bőven 10 kg feletti súlyfelesleggel tekerek, olyan mindegy, hogy milyen nehéz a bicaj. Csak legyen masszív és megbízható.

tegnapelőtt 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy átlag munkába járós bringa.

Én a régi versenymontimmal járok munkába. Már nem a csúcsalkatrészek vannak rajta, de így is 12 kg és másnak álombringa kategória.

Valaki meg 17 kg-os bringával jár.

Amikor magam mellé le tudtam tenni az irodában a biciklit, akkor a versenygépemmel jártam be.

tegnapelőtt 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Amikor magam mellé le tudtam tenni az irodában a biciklit, akkor a versenygépemmel jártam be."


Irodába felhozni sajnos nem tudom. Az udvaron szokott megvárni lelakatolva, legalább fedett helyen. Így nem ázik, meg a nap sem tűzi. Viszont az udvaron sokan járnak. Azt én is utálom mikor piszkálják. Sokszor van, hogy a váltóval szórakoznak és elkezdik össze-vissza keresztbe váltogatni álló helyzetben. Olyan is volt, hogy csak poénból felborították. Meg egyszer csak úgy kilazították a gyorszáras kerékrögzítést. (Mindkét kereket + a vázat lakatolom, tehát nem azért csinálták, hogy lelopják.) Ezt soha nem fogom megérteni. Nekem eszembe nem jutna más biciklijéhez egyáltalán hozzányúlni sem.

Na ezért sem vennék komolyabb, drágább biciklit. Ezt tavaly vettem. A gyári konfig sem volt alapból rossz, még ezt-azt cseréltem rajta. Így 500-550-ből megállt. Ez még belefért. (Igen, pár éve még a feléből-harmadából kijött volna. Sajnos ezek is nagyon megdrágultak.)

tegnapelőtt 13:52
 7/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, nálam is történt hasonló, csak nem a munkahelyen, hanem a társasházi albérletemben. Akkor még két biciklim volt, az öreg 13 kg-os és egy újabb, de 18 kg-os trekking. A zárt udvaron, a bejárat előtt tartottam őket lelakatolva. Aztán egyszer valaki mindkettőn kilazította a kerék-gyorszárat... Nem volt túl vicces, amikor reggel indultam volna munkába és majdnem kiesett a kerék... Onnantól mindkettőt cipeltem fel a harmadikra, a lépcsőn (50 kg-os nő vagyok...):( (A trekkinget később el is adtam, mert amúgy is jobban szeretem a régit.)
tegnapelőtt 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valamelyik kis irigy haverod beszólt mi? :D

Ne aggódj, nem nehéz az a bicikli!

tegnapelőtt 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!