Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 140km-es táv 26os MTBvel 10...

140km-es táv 26os MTBvel 10 óra idővel sík mix-terepen jónak számít?

Figyelt kérdés

enyhe izomláz volt másnap, viszont szeretnék 200km-es távra is menni 20 órán belül.

ezen agyalok, h kell-e edzés még, vagy több pihi kell szünetek alatt?



jún. 30. 23:22
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek a válaszokat! :)

ahogy említettem a terepviszonyok az országúttól egészen az erdős ösvényekig terjednek, ezért választottam mtb-t, agresszív külsővel.

a trekking változattal rossz tapasztalataim voltak erdőben és a kavicsos-telepi utakon.

szerintem még 1x csinálok hasonló távot, és ha semmi izomláz..stb, emelem a táv hosszát

mindenkinek ment a zöld 🙂

júl. 1. 14:54
 12/14 MGéza ***** válasza:
60%
#8: Ezt nem igazán értem. A túratrekking konkrétan sokkal nagyobb múltú kerékpár mint az MTB amit csak az 1960-as években alkották meg de csak kb az 1980-as években kezdett a mai montikra igazán hasonlítani a koncepció.
júl. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 tothp ***** válasza:
0%

Túratrekkingről nem hallotam.

A trekking enyhe túlzással egy nagykerekű 3x6; 3x7; stb hajtásképletű mtb sárvédőkkel, csomagtartóval és világítással. (persze kissé más a vázgeometria)

júl. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 MGéza ***** válasza:
61%

Akkor jó sok mindenről nem hallottál. :D

Nem, baromira nem az. Inkább városira hasonlít, egyenes kormánnyal, tehát nem hajlított mint a városié, de általában állíthat. Egyszerűbb, rövidebb rugóutas első villákkal van szerelve a többségük, míg a városiaknál rendszerint elhagyják. Cross-trekkingeké meg merev stucnis kormány, mint a montiknál, de azzal majdnem ki is fújt a hasonlóság.

A régi túrakerékpárok meg gyakran egyenes kormányos, csomagtartós outikra hajaztak, mai napig is él ez a vonal is. Amúgy nagyapáink/ükapáink is trekkinggel mentek a frontra, szóval, ha szerinted a monti mégis ősibb... Legfeljebb neked.

júl. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!