Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Cross Trekking vagy Gravel?

Cross Trekking vagy Gravel?

Figyelt kérdés
Könnyű terepre melyik a kerékpár típus a jobb? Tudom, hogy aszfaltra is jó mindkettő. Viszont a terepjáró képessége melyiknek jobb egy túrázás során?

jún. 24. 09:29
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
27%

"gravelt pont ugyanúgy fel lehet málházni, mint bármilyen más biciklit."


Egyáltalán nem. Egyrészt ami a képen van, az a felmálházástól igen messze van. Az, hogy több picike táskával feldíszíted, mint egy karácsonyfát, az nulla. Így egy országútit is fel lehet díszíteni, attól még nem túrabringa.

De igen tudom, a gravellel űrcsatát is lehet vívni... jobban mint egy csillagrombolóval.

jún. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
31%

De a legtöbb gravelre lehet csomagtartót is tenni, szóval nem értem miért bírna kevesebbet csomag szempontjából mint egy crosstrekking.

Félreértés ne essék, a kérdező nem gravelt akar, én nem akarom rábeszélni. :D Csak mondom, hogy a csomag része szerintem pont nem szempont.

jún. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
37%

Nem mindegyik gravelre lehet csomagtartót tenni, másrészt a gravel vázszerkezete nincs kialakítva úgy, hogy tartósan, kényelmesen és stabilan terheld nagyobb súllyal, úgy hogy hosszabb távon tekersz vele. Nem tudsz jó súlyelosztást csinálni rajta. Persze mehetsz vele erőlködve, csak éppen egy crosstrekivel kétszer annyit viszel lazán. Ez pedig száraz tény, és nem vélemény. Az, hogy van csomagtartó telepítésére lehetőség, az semmi. A falusi Julis néni kempingbringáján is van csomagtartó, attól még az nem kiránduló bringa. Kisebb, pici csomagos rövidebb túrákra lehet jó egy gravel.

Az a baj halványlila segédgőzöd sincs, hogy mi a lényege az egyes kerékpártípusoknak. Hozol szélsőséges példákat, amik egyrészt nem bizonyítanak semmit, valamint úgyanúgy nem érted, hogy mik az egyes típusoknak az alapkoncepciója.

jún. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Legyetek szívesek fejezzétek be a vitát, legfeljebb privát üzenetben folytassátok, ne itt. Már döntöttem, tudom mit fogok venni.
jún. 25. 10:54
 25/25 MGéza ***** válasza:
0%

Azt ne felejtsük el azért hogy a gravel a túltolt hype ellenére rengeteget fejlődött az utóbbi időben, ennek oka hogy divatkerékpár, az összes gyártó fejleszt rá, a cross-trekkinget főleg marketing téren teljesen háttérbe szorítja. Előbb megjelent a felfogatási pontos gravel első villa, majd jött a direkt gravel gumi ami amúgy egy fölösleges kategória, előtte is voltak hasonló kaliberű vegyes gumik, mint a Ritchey speedmax, aztán a direkt gravel váltószettek. Most meg már ott tartunk hogy a gravel azért jobb, mert rejtett rekeszeket tesznek a vázba, felfogató szemeket a váz minden pontjára és ezt célirányosan azért hogyha már ennyire feltoltuk marketinggel, akkor tudja is azt lehetőleg amit ígérünk.

Tagadhatatlan előnye a kiszélesített outi kormány ami a fogásváltás miatt hosszú távon tud kényelmes lenni.

Az összes többit egy Cross-trekkingen is elérhetővé lehetne tenni, csak a gyártók tesznek rá.

jún. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!