Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Cross Trekking vagy Gravel?

Cross Trekking vagy Gravel?

Figyelt kérdés
Könnyű terepre melyik a kerékpár típus a jobb? Tudom, hogy aszfaltra is jó mindkettő. Viszont a terepjáró képessége melyiknek jobb egy túrázás során?

jún. 24. 09:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
46%

Ott a pont a 9-esnél.

Nekem volt cross-tekking, cyclocross és MTB bringám, ültem gravelen is. Bátyám pedig csak országútival nyomja több, mint 20 éve, Hollandiáig is eltekert egyszer. Egy terepre jól optimalizált crosstreki majdnem olyan, mint egy MTB.

A gravel tényleg egy fapados cyclocross, nem megy sem aszfalton sem földúton, úgy mint egy igazi cyclo, cserébe kényelmessebb és pár dolgot rá lehet pakolni.


Egy cross-tekkinget jobban lehet úgymond konfigurálni. Egy terepre felkészített gravel sem megy olyan jól terepen, mint egy aszfaltra felkészített cross-tekking. Teszteltem, pár ízben. De ez fordítva is igaz, aszfalton a gravel mindenképp jobb.

Hosszabb, vegyes (aszfalt+könnyű terep) úton történő kempingezős, több táskás, málházó szamár üzemmódú kirándulásra egyértelműen cross-tekking.

jún. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
35%

"Hát én az alapján írtam le a tapasztalatomat hogy mindkét típusú bringával rendelkeztem. A Gravellel voltam nemrég olyan terepen is, ahol mindenki más montival volt. Egyedül a homok fogott ki rajtam hozzájuk képest, minden más ment. Voltam vele már erdőben is, köves úton is, iszonyú szar minőség földutakon, bokáig érő sárban.... Mindenhol végig vitt. És aszfalton szinte ugyanazokat az átlagokat hozom vele mint az outimmal."


Aha persze... nem kell kamu. Ezt bírom a gravelesekben. Aszfalton ugyanolyan, mint az országúti, terepen pedig mint a monti. Na ezért röhög rajtatok mindenki, az országútistól kezdve a montisig mindenki. Esetleg jobban nem trükköztél egy skateparkban mint egy bmx-es?🤣🤣


Az igazi cyclo nem megy terepen, úgy mint egy crosstreki, nem hogy egy monti. DE a fapados cyclo igen.. aha, jól van szép öcsém. Bírom mikor disznófejből is tudtok halászlét főzni.

jún. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
33%

"iszonyú szar minőség földutakon, bokáig érő sárban.... Mindenhol végig vitt."


Komám, bokáig érő sárban egy klasszikus mountain bike-al sem annyira egyszerű menni. De szerinted egy gravellel igen. Ezzel a kijelentéseddel olyan, mint ha azt mondtad volna, hogy egy jet-skivel legyorsultál aszfalton egy Mustangot. :)


" Ezt bírom a gravelesekben. Aszfalton ugyanolyan, mint az országúti, terepen pedig mint a monti. Na ezért röhög rajtatok mindenki, az országútistól kezdve a montisig mindenki. Esetleg jobban nem trükköztél egy skateparkban mint egy bmx-es?🤣🤣 "


Na pont ezt a hypeot utálom a gravelben. Beállítják úgy, hogy univerzálisan mindenre is(!) jó. Hát egy nagy lócitromot.


Terhelhetőség (pl: felpakolni rá mindenfélét): Sehol nincs egy city bike-hoz, trekkinghez, crosstrekkinghez képest.


Terep: sehol nincs az mtb-hez, crosstrekkinghez és egy igazi pro cyclocrosshoz képest. A freeride-enduro-downhill vonalat meg sem említem.


Aszfalt: itt már vannak erényei a gravelnek ez tény, ne tagadjuk le. De azért nem egy országúti vagy egy jobb cyclocross szintje. Sőt, szerintem egy jó fitness bike is lehet majdnem olyan jó aszfaltra, mint egy gravel.


Jó lenne helyén kezelni a dolgokat és nem mindenféle abszurd dolgokat kamuzni. A gravel a bringás világ legújabb - és e terén a legsikeresebb - agymosása. Így lehet eladni, a majdnem semmire sem jót, úgy hogy mindenre IS jó. :D

A gravel olyan mint az X5-ös BMW, azaz terepre szar, városban sokat fogyaszt, parkolni szar vele, mocsok drága, cserébe megbízhatatlan + jót röhögnek rajtad.

jún. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%
Cross Gravel kell neked.
jún. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Néztem többféle bringát, gravelt is. A "bokáig érő sárban is lazán ment" ~ dolgot, nem igazán hiszem el én sem. Mtb-vel toltam sokáig magam is. Az hogy "elmegy" valami itt meg ott, az nem azt jelenti, hogy arra az edott dologra is való. A mtb is elmegy az aszfalton, csak messze nem igazán jó ott tekerni, egy országútihoz képest. Öregapám tanyabikejával is próbáltam egykerekezni és kormányt pörgetni, olyan húszezredikre össze is jött, de azért valljuk be egy BMX jobb az ilyenre. Nagyanyám kempingbiciklijével sem lehetetlen downhillezni, felveszed a testprotektort és a sisakot, aztán uccu neki, száguldhatsz le a hegyről. Elképzelhető, hogy leérsz valahogy, de azért egy direkt downhill bringa csak megfelelőbb erre.


Köszöntem a válaszokat! Szerintem cross trekking lesz a dologból. Azért ex-mtbsként jobban passzolna hozzám ez mint egy gravel.

jún. 24. 21:45
 16/25 anonim ***** válasza:
42%
Egy szóval nem mondtam hogy lazán ment, hát olvassátok már vissza amit írtam :D Szó szerint azt írtam hogy végig vitt. És mivel a kérdező azt írta hogy aszfalton megy többnyire, ezért merészkedtem azt a bringát ajánlani ami aszfalton jobb. De nekem teljesen mindegy hogy milyen bringát vesz. Én csak gondoltam megosztom a saját tapasztalatomat, de legközelebb nem fogom, nem hiányzik hogy lehazugozzanak. 🤷🏼‍♀️
jún. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
15%
Ó, az én 40 éves városi bringám is elmegy mindenhol...:) Ja, nem.:(
jún. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
37%

"Szó szerint azt írtam hogy végig vitt."


Végig vitt... édes istenem. 🤦 Persze, hogy végig visz, de ez nem a gravel érdeme/tudása/képessége. Ez nem bizonyítja, hogy jó terepre. A bokáig érő sárban ez is végig vinne ez is:

[link]


és ez is:

[link]


Az más kérdés, hogy mennyi ideig tartana, mennyiszer esnél el a bokáig érő sárban. De ha kellően kitartó vagy, és bevállalod, hogy szétszopatod magad, akkor előbb-UTÓBB végig vinnének ezek a bringák is. A Tour de France-ot sem lenne lehetetlen teljesíteni bmx-el vagy downhill bicóval, csak nettó baromság. De ha teljesíted is akkor mi van? Vered büszkén a melled, hogy sikerült, és akkor "Hát a bmx-em simán jó hosszútávú országúti tekeréshez is!"


Attól, hogy te szerencsétlenkedve dagonyáztál a sárban egy gravellel, az nem bizonyítja, hogy terepen jobb egy crosstrekkingnél. Mert nem is jobb. A különböző bringatípusok különböző felhasználásra vannak tervezve, úgy vannak kialakítva. Ha az eredeti rendeltetésétől eltérő terepen vagy eltérő feladatkörben használod (pl: enduro bicóval mész a belvárosba vásárolni. Megteheted, de tény, hogy egy city bike-kkal könnyebben boldogulnál), az nem azt jelenti, hogy arra a feladatra optimálisan alkalmas. Ezt kellene megérteni.


"És mivel a kérdező azt írta hogy aszfalton megy többnyire, ezért merészkedtem azt a bringát ajánlani ami aszfalton jobb."


Csakhogy a kérdező nem csak azt írta, hogy hol tekerne, hanem azt is, hogy hogyan, milyen módon kirándulna vele. Arra pont nem jó a gravel. Mert nem lehet felmálházni úgy, mint egy crosstrekit.


"Én csak gondoltam megosztom a saját tapasztalatomat, de legközelebb nem fogom, nem hiányzik hogy lehazugozzanak."


Nem kellene talán abszurd butaságokat állítani.

jún. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
24%

18: gravelt pont ugyanúgy fel lehet málházni, mint bármilyen más biciklit.


[link]

jún. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

19


Elég erőltetett ez, de ez amúgy édeskevés. Attól, hogy ráagadsz sok mindent, nem azt jelenti, hogy van is teherbírása, úgy hogy tekerni is lehet kényelmesen és stabilan. Öregapám tanyabikejára rátettem már ennél is többet. És? Szar volt tekerni. Egy gravel vázszerketete nem erre van kitalálva. A Citroen C1-et is szarásig tele parkolhatod, akkor sem lesz furgon. Ez csak egy rossz példa amit hoztál.


Nem veszek gravelt.

jún. 25. 08:52
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!