Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Cross Trekking vagy Gravel?

Cross Trekking vagy Gravel?

Figyelt kérdés
Könnyű terepre melyik a kerékpár típus a jobb? Tudom, hogy aszfaltra is jó mindkettő. Viszont a terepjáró képessége melyiknek jobb egy túrázás során?

jún. 24. 09:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
51%
A trekking a teleszkóp és a szélesebb kormány miatt valamivel stabilabb. A gravel könnyebb és gyorsabb.
jún. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
24%

A cross-tekking terepre jobb, a gravel pedig aszfaltra jobb.


A gravel az lényegében a cyclocross kényelmesebb, nem versenyzésre szánt verziója.


A cross-tekking annyira nem jó terepre mint egy MTB, de jobb, mint egy sima túra/trekking bringa.

jún. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
A trekking alapvetően nem terepre való, hanem túrázni csomagokkal, alacsony tempóval. A gravel és a trekking is csak nagyon könnyű terepre való. Gravelen általában alapból jobb minőségű a gumi, esetleg tubeless és van olyan változat, aminek a váltása is alkalmasabb terepre (1x rendszerek). Egy átlag trekking 3x rendszerével én nem mennék semmilyen terepre.
jún. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
40%
Terepre jobb a crosstrekking , meg amúgy is univerzálisabb bringa. A gravel egy erősen túlhypeolt bringatípus.
jún. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
51%

#3


A kérdező nem is trekkinget kérdezte, hanem a crosstrekkinget. A crosstrekking nem csak annyiban különbözik a sima trekkingtől, hogy le van csupaszítva! A crosstrekkinget az nem csak enyhe terepre (pl. földútra) jó. Ok, nem egy mtb az igaz, ha a terepjáró készséget nézzük.


A gravel-t arra találták ki, hogy kb. mindenre jó legyen, de igazából nem sok mindenre jó. Aszfalton nem olyan jó, mint egy országúti. Terepen nem olyan jó, mint egy crosstrekking, vagy mtb. Túrázni nem olyan jó vele, mint egy trekkinggel. Ráadásul enyhe terepen sem, és aszfalton sem olyan jó, mint egy cyclocross. Annyi, hogy kényelmesebb valamivel, mint egy országúti vagy cyclocross, valamint aszfalton kicsivel jobb, mint egy crosstrekking.

jún. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Olyan bringa kellene nekem, amivel túrázni lehet, tudok felpakolni rá sátrat, táskákat...stb. Nyilván aszfalton mennék javarészt, de mivel kempingezni is szeretek, ezért valamilyen szinten jó lenne, ha a bringa meg tudna birkózni az erdei utakkal is. Földút, kisebb aljnövényzet is "játszhat".
jún. 24. 15:58
 7/25 anonim ***** válasza:
58%
Még egy okkal több, hogy crosstrekking bringát vegyél, ugyanis jobban terhelhető, jobban lehet dolgokat felpakolni rá, mint egy gravelre. Kempingezős, sátras kerékpártúrákra jobb az ilyen.
jún. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
26%

Nekem volt crosstrekkingem is, most van egy outim, egy fitnessem meg egy gravelem. Azt kell hogy mondjam, hogy a gravel a legsokoldalúbb bringám ami valaha volt, imádom. Majdnem olyan gyors mint az outi és simán elmegy olyan terepen mint a crosstrekking. Illetve főleg aszfalton mennél, na abban meg fényévekkel jobb mint a crosstrekking. Írjatok itt hogy nem is jó igazán, meg túl van hypeolva, de ez nem igaz. Ha valamiért csak egy bringám lehetne egész biztosan a gravelt tartanám meg, zseniális bicikli. :) Persze jót kell választani belőle, rá kell szánni a pénzt nyilván. És egy igazán jó gravel lényegesen drágább mint egy jó crosstrekking...

Meg egy gravelt is jól meg lehet pakolni, lehet rá ugyanúgy csomagtartót venni, vagy bikepackingelni. A legjobb bringa evör. :)

jún. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
61%

"Majdnem olyan gyors mint az outi és simán elmegy olyan terepen mint a crosstrekking."


Biztos, hogy nem! Terepen lényegesen gyengébb a legjobb gravel is, egy közepes crosstekkinghez képest. A crosstekkingek 99%-án van első teleszkóp, míg a graveleknek jó ha a 2-3%-nak van első telója. Na de könyörgöm az első telós gravel= crosstekking 2.0

Másrészt a legjobb cyclocross bringa sem megy úgy terepen, mint egy átlagos crosstekking, ez is tény. A gravel pedig a lebutított cyclocross, ez szintén tény, hiszen a gravel a cyclocrossból fejlődött ki. Nem kell sok logika hozzá, hogy akkor a butított cyclocross (de hívjuk gravelnek), pláne nem megy úgy terepen.


"Illetve főleg aszfalton mennél, na abban meg fényévekkel jobb mint a crosstrekking."


Az igaz, hogy aszfalton jobb a gravel, de nem fényévekkel. (Attól is függ, hogy a crosstekkingre milyen gumit teszel.) Másrészt olyan nincs, hogy valami egyformán jó aszfalton is és terepen is. Igen jobb a gravel aszfalton, mint crosstekking, de pont ezért is gyengébb terepen.


"Írjatok itt hogy nem is jó igazán, meg túl van hypeolva, de ez nem igaz."


De igaz, mert nem tud annyit, mint amennyit állítanak róla. Marha nagy marketing bullshit van csak. Aki komolyabban cyclocrossozott az pontosan tudja, hogy átverés a gravel.


"Meg egy gravelt is jól meg lehet pakolni, lehet rá ugyanúgy csomagtartót venni, vagy bikepackingelni"


Jól biztos nem tudod megpakolni, még annyira sem mint egy city bike-ot. Nem olyan jellegű kirándulásra való, mint amilyenre a kérdező szeretné használni. Egy crosstekkinget jobban meg lehet pakolni, "igavonónak" jobb.


A gravelnek máshol van meg a létjogosultsága. Arra jó, hogy aszfalton és JÓ MINŐSÉGŰ földúton gurulj vele. Magyarán egy laza élménybringázásra van. Amivel semmi gond. Nekem nincs bajom magával a gravellel, mint kerékpár típussal. Egy gondom van, a - teljesen ok nélkül - kialakult hypeot nem bírom körülötte, úgy reklámozzák mint ha olyan király lenne aszfalton mint egy országúti, és terepre is majdnem olyan mint egy montain bike. Holott egyik területen sem igazán jó. Egy full átlagos felhasználású bringa, nem rossz a maga szegmensében, de semmilyen téren sem kiemelkedő. Most ennek van divatja, majd lecseng. 10-15 évvel ezelőtt minden második hülye downhillezni akart, még a városban is munkába/suliba is downhillel mentek, igaz hogy meredek lejtőt is csak a Google képkeresőben láttak, de azért vették mert menő.🤦

Tudom mert kerékpárüzletben dolgoztam. Most minden boldog és boldogtalan gravelt vesz vagy villanybringát.

jún. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
Hát én az alapján írtam le a tapasztalatomat hogy mindkét típusú bringával rendelkeztem. A Gravellel voltam nemrég olyan terepen is, ahol mindenki más montival volt. Egyedül a homok fogott ki rajtam hozzájuk képest, minden más ment. Voltam vele már erdőben is, köves úton is, iszonyú szar minőség földutakon, bokáig érő sárban.... Mindenhol végig vitt. És aszfalton szinte ugyanazokat az átlagokat hozom vele mint az outimmal. Nekem ez a tapasztalatom, én ezt tudom megosztani. El sem tudok képzelni jobb bringát mint a Canyon Grail-em. :)
jún. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!