Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 6 éves gyerek nem tud biciklizni?

6 éves gyerek nem tud biciklizni?

Figyelt kérdés
Már mindenki tud a nagycsoportban. Lesz nyáron 1 hetes tábor ahová megy és biciklizni is fognak. Egyszerűen nem tudok vele mit csinálni, folyton leugrik róla, még addig sem tudok vele eljutni, hogy fogjam és szaladjak mellette. Már ha mondom, hogy gyerünk ki kicsit biciklizni elkezd bőgni hányásig. Tudom, hogy az lenne a legjobb ha nem erőltetném, de így csak neki lesz égő. Ősszel iskolába megy, oda már muszáj lenne biciklivel járni, mert gyalog messze van.

#Kerékpározás, biciklizés,
jún. 18. 12:44
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Igen úgy lesz, hogy suliig tolom a biciklit aztán én azzal megyek.
jún. 20. 09:46
 22/28 anonim ***** válasza:

Én sem tudtam sokáig kerékpározni, mert frusztrált voltam. Ha nekiálltam a kertben tanulgatni mindig verés lett a vége, mert tuti hogy anyám valamelyik virágát letörtem ahogy elgurultam mellette és alaposan elvert miatta. Még akkor is kaptam amikor a rózsabokorba estem bele a kerékpárral és vagy 100 helyen véreztem a tüskék miatt. A rohadék muskátlitól PTSD-m van 40 éve és rohamot kapok ha valahol meglátok egyet, mert arról akkor is letört a virág ha csak ránéztem. Persze ezért is elvert.

Aztám 10-11 éves korom környékén egy nap valami hirtelen megváltozott. Elővettem a kerékpárt, egyedül, önállóan, kérés nélkül. Leszereltem róla a mankókerekeket és elkezdtem gyakorolni az udvarban és gyakorlatilag egy délután alatt megtanultam. Azóta wc-re is kerékpárral járok.

Nem vered a gyereket?

jún. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Nem, de az apja már kiabál vele miatta és annál rosszabb. Közben megtudtam, hogy nem lesz biciklizés a táborban, mert több anyuka jelezte, hogy bizonytalan még a gyerekük a biciklizésben. Így most megnyugodtam.
jún. 20. 13:10
 24/28 anonim ***** válasza:

Nalátod.

Hagyjátok rá, ne erőltessétek.

Legyen a keze ügyében a kerékpár, legyen kitéve neki, hogy ha akarja akkor tudja próbálgatni.

Aztán ahogy a többi kissrácot látja majd kerékpározni, meg majd lemarad tőlük gyalog, úgy szépen rá fog "kényszerülni" a bringára.

jún. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 tothp ***** válasza:
100%

"de az apja már kiabál vele miatta"

Hát akkor ebből már csakazértse lesz biciklizés.

Előbb apát kéne leállítani, aztán jó darabig jegelni a témát. Egyébként felnőtt lesz, mire magától(!) rájön, hogy bringázni jó.

jún. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd már szerencsétlenre. Ha nem érdekli, nem érdekli és mivel a fater nem egy észlémy, hát csakazértse fog.
jún. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"több anyuka jelezte, hogy bizonytalan még a gyerekük a biciklizésben. Így most megnyugodtam"


Tüntessétek el azt az otthoni bringát, ne is lássa egy jó ideig apuka meg fogja vissza magát a témáról teljesen. Nyáron inkább tanuljon meg úszni.

jún. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Nem kell eltűntetni azt a bringát, csak nem kell erőltetni.

Ha az apja nem szokott bringázni, akkor nem ő tanítsa.

Betolod, teker, örül.

Nem kell azonnal elvárni, hogy felüljön, elinduljon és meg is tudjon állni.

Örüljön annak, hogy tud egyenesen menni 30 métert, miután betoltad.

jún. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!