Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 6 éves gyerek nem tud biciklizni?

6 éves gyerek nem tud biciklizni?

Figyelt kérdés
Már mindenki tud a nagycsoportban. Lesz nyáron 1 hetes tábor ahová megy és biciklizni is fognak. Egyszerűen nem tudok vele mit csinálni, folyton leugrik róla, még addig sem tudok vele eljutni, hogy fogjam és szaladjak mellette. Már ha mondom, hogy gyerünk ki kicsit biciklizni elkezd bőgni hányásig. Tudom, hogy az lenne a legjobb ha nem erőltetném, de így csak neki lesz égő. Ősszel iskolába megy, oda már muszáj lenne biciklivel járni, mert gyalog messze van.

#Kerékpározás, biciklizés,
jún. 18. 12:44
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy nagyon enyhén lejtő járdát!

A legnehezebb az elindulás, majd utána a megállás. (De olyan még nem fordult elő, hogy nem állt meg a gyerek sosem állt meg. :) )

Ha már gurul a bringa, akkor egyensúlyban lesz. De a füvet felejtsd el, nagyon nehéz elindulni rajta!

Ha nincs enyhe lejtő, akkor egy sík járda is megteszi. Közepes áttétel, hogy haladjon, ha teker, de nem kelljen beleállni nagyon.

Kezdetben legyen lent a nyereg, hogy leérjen könnyen a lába! (Aztán naponta emeld majd!)

Nekem könnyű dolgom volt, mert én is napi szinten tekerek, tehát a gyerek követni akart.

jún. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
53%
Sok környékbeli gyereket tanítottak meg 15 perc alatt biciklizni ezzel a módszerrel: fogsz egy megfelelő méretű biciklit, leveszed a pedált majd ráülteted a gyereket egy sík úton. Lábbal hajtsa magát, mint egy futóbiciklin, 3-4 gurulás után megtanulja az egyensúlyozást, mehet vissza a pedál és kész.
jún. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Sokan meg azt mondták, hogy először füvön kezdjük a gyakorlást, mert akkor nem üti meg magát annyira ha elesik.
jún. 19. 08:52
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
De azon meg nem kényelmes hajtani.
jún. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Füvön nem megy rendesen a bicikli, sokkal nehezebb vele haladni.
jún. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 MGéza ***** válasza:
100%
#13: Ne a legnagyobb melegben és ne rövidnadrágban gyakoroljatok, de füvet én is elfelejteném. De az igaz ha tele lesz horzsolással, vérző sebekkel, megüti magát, akkor tényleg gyűlölni fogja. Nem véletlen gyártanak védőcuccot direkt kicsikre.
jún. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 tothp ***** válasza:
100%

A leírtak alapján a gyerek eléggé be lehet feszülve már a biciklizés szóbahozásakor.

Ez egy kicsit túl lett feszítve. (nem okoskodom, én se tudnám, hogy csináljam. szerencsére az enyéim egyből ráéreztek.)

Most egy kicsit hanyagolnám a témát. Mondjuk 2-3 hónapig. Az iskolábajárást meg se említsétek neki.

Van lehetőség olyan helyre vinni a gyereket, (játszótér, stb.)ahol esetleg a többi gyereket látva előbb utóbb kedvet kap hozzá?

jún. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Járjatok ti is biciklivel. Mutassatok neki példát. Ha anyu meg apu is biciklizik a gyereknek is hamarabb megjön a kedve hozzá. Ha megtanult bicikzni kicsinyenként, mivel ennyire utálta kössétek össze a biciklizést pozitív dolgokkal. Mondjuk menjetek együtt biciklivel fagyizni, vagy cukrászdába. Vagy menjen ki biciklivel az apjával focizni, vagy bármit csinálni amit szeret. Ne az iskolába járással motiváljátok a biciklizésre, az majd később kialakul ha már menni fog neki, hogy azzal egyszerűbb mint gyalogolni. Én is utáltam gyerek koromban biciklizni, amig édesapám nem kezdett el velem együtt biciklizni.
jún. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Én mindig biciklivel járok, azzal viszem oviba, de már alig bírom hajtani olyan nehéz. Férjem autóval jár dolgozni, mert másik városba jár át. Nyáron muszáj lesz megtanulnia, mert iskola gyalog kb 20 percre van és a munkahelyem plusz 20 percre. Nem mindegy, hogy több mint fél óra megy el reggel vagy 10 perc. 8 előtt nekem is be kell érnem dolgozni.
jún. 20. 09:11
 20/28 anonim ***** válasza:

Értem hogy ez nem lesz kényelmes neked, de ha erőlteted csak rosszabb lesz úgy is. De küldd el nyugodtan abba a táborba, hátha ott kedvet kap. És aszfalton gyakoroljatok ha gyakoroltok. Az tök jó ötlet amit fentebb írtak, hogy pozitív dolgokhoz kösd, pl elmentek bringával fagyizni.

Legrosszabb eseteben majd úgy mentek suliba, hogy sétáltok, te tolod a biciklit, és a suli után már fel tudsz rá pattanni, így minimális lesz az időveszteség.

jún. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!