Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire tesz rosszat a...

Mennyire tesz rosszat a biciklinek ha szabad ég alatt van tárolva?

Figyelt kérdés
Most költöztem városba és sajnos nem tudom máshogy megoldani a bicikli tárolását, csak szabad ég alatti biciklitároló van. Mennyire viselik meg az időjárási viszonyok?

2023. okt. 23. 19:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%
Az erkélyen is mindenképpen le kell takarni.
2023. okt. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%

Az eső hosszú távon nagyon rosszat tesz neki. Viszont ha szerzel rá egy ponyvát, és rendszeresen karbantartod, tisztítod, olajozod, akkor nem lesz gond.

Sajnos igen gyakran lopnak el kertekből bringákat, szóval abban nem bíznék a helyedben hogy egy kapu megvédi. Szerezz be két nagyon biztonságos, de különböző típusú lakatot. A lényeg hogy más-más eszköz kelljen a leszedésükhöz, ez eléégé megboynolítja a tolvajok dolgát.

Egyébként nagyon erősen környékfüggő, hogy ellopják-e. Az egyik szomszádom pl a lépcsőház földszintján tartja, úgy hogy ki sem köti, így van ez évek óta, nem lopták még el neki.

2023. okt. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%

Nekem egy öreg, olcsó biciklim van, de korához képest meglepően szép állapotban. Eredetileg úgy gondoltam, ezt még kikötnöm sem kell a bolt előtt, de miután többször megkérdezték, eladó-e, mindenhol lelakatolom.

3. emeleten lakom, szűk lépcsők, lift nincs, és én minden nap le-fel hurcolom a bringát, itt alszik velem a 20 m2-es szobában. :)

2023. okt. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk van az utcán sok helyen gazdátlan bicikli, hónapok taán évek óta, de senki nem meri ellopni, mert kamera alatt van.
2023. okt. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
66%

"Nekem itt van az ágy mellett 😂😂"

Nekem is!

Hamar tönkre fog menni. A nyereg átázik és elrohad. A vázba, csapágyakba befolyik a víz, a láncból, váltóból kimossa az eső a kenőanyagot, meg fog rozsdásodni az is hetek alatt. A műanyagokat az UV (nem csak nyáron van) fogja megzabálni, stb.

Vegyél egy kampót amivel fel tudod tenni a falra a lakásban. Ha nem fér el sehol, akkor add el. Ha kint fogod tartani, akkor hamar vége lesz szegénynek. Gyakorlatilag nullára amortizálod az értékét és még a felújításra is pénzt kell fordítani. Ha eladod és eliszod az árát, még annak is több értelme van mintha hagyod simán elrohadni.

2023. okt. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Megdurrantják, szétrozsdázik stb, vidd fel a kéglibe tárold a fürdőszobában nappaliban .
2023. nov. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!