A nőket miért éri hátrány a vázforma miatt?
Gondolok arra, hogy ha egy nő túrázáshoz akar venni egy trekkinget, akkor azoknak a kerékpároknak a felső vázcsöve ívelt, ami egy csomó helyet elvesz a kiegészítő táskák rögzítésétől. Konkrétan sok váz olyan, hogy egy kulacsnak van csak hely rajta, közben a férfi változatára meg azt raksz fel, amit nem szégyellsz felrakni, mert teljes értékű váz.
Egyáltalán miért alakult ez ki, hogy a nőknek a lecsapott vázforma az ideális? Mi ebben a logika?
Baj van a toronyban báttya!
Mióta van net a lipótban?
Szerintem nem éri hátrány.
Csak el kell dönteni,chogy szabadidős vagy mindennapi használatra veszünk kerékpárt.
A Wikipédián amúgy pont egy gyerekszállítós kerékpárral prezentáljak a férfi vázat:
Erre hogyan lehet felszállni úgy, hogy ne rúgd le az ülést hátul? Csak úgy eszembe jutott...
26:
Sokadszorra írom, úgy hogy középen átlépsz. Ha megszokod, milliószor kényelmesebb, egyszerűbb, mint hátulról átlendíteni a lábadat. És amúgy a vázméretnek eleve arányosnak kell lennie a testmagasságoddal, szóval az sincs hogy valakinek túl magas lenne.
Egy rossz beidegződés a hátulról átlendítés, 65 éves anyám is ezt csinálja női vázon, így baromi nagy macera neki átállni tolásba, ha mondjuk meg kell valahol állnia.
#29:
Akkor talán mégsem megfelelő méretet használsz. Ha a felsőcső olyan magasan van hogy nem tudod láb közé venni, az annak a jele. Egyébként ha máshogy nem megy, akkor bedöntik és úgy, láb átellenes oldalon a pedálra, utána a kerékpárt felhúzod egyenesbe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!