Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a különbség a két kerékpár...

Mi a különbség a két kerékpár között? Érzésre, használatra?

Figyelt kérdés

Ha van két kerékpár, az egyik:

fogaskoszorú: 11x36

a másik:

fogaskoszorú: 11x44,

akkor a kettő között a használatot, "érzést" tekintve mi a különbség? Melyik milyen terepre célszerűbb? Melyikkel könnyebb egy emelkedőn feltekerni, melyik lehet síkon gyorsabban menni?


2022. aug. 4. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem így szokták jelölni ezt. Legalább is azt, amit gondolok, hogy mire gondoltak.

A 36 az tipikusa 2x rendszer nagytányérja, a 44 pedig a 3x rendszerben jellemző.

Jellemzően 11-es hátul a legkisebb lánckerék, tehát ami írsz, az a legnagyobb áttételt jelölné.

3x jellemzően 26-os kerékméretnél használatos, 1x és 2x pedig 29-esnél. Tehát ezzel is számolni kellene.


De a lényeg, hogy ezeket az áttételeket csak lejtőn fogod tudni kitekerni. Terepen viszont úgysem fogsz rátekerni, elég lesz a gurulás.

36-os nagytényérral nem nagyon tudsz 41 km/h felé tekerni, 44-11-ben viszont bőven 50 km/h felett is tudsz sprintelni.

2022. aug. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez most egy egysebességes bicikli (SS) vagy egy fogaskoszorú leírása? Bármelyik is, nem így szokták jelölni... Link nincs?
2022. aug. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ha megnézitek ezt a hirdetést, a képek között ott vannak a specifikációk.

[link]

Cassette: Shimano HG200 11x36

Erre gondoltam.

Nem tudom, hogy máshogy szokták ezt jelölni, ezek itt a gyári specifikációk...

2022. aug. 5. 12:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a hátsó fogaskoszorú jelölése.

Ez a bicikli 2x9 azaz 18 sebességes. Elöl a két lánctányér közül a nagyobbik 46, a kisebbik 30 fogas.

Hátul a legkisebb 11, a legnagyobb pedig 36 fogszámmal rendelkezik.Egyébként ez a teljes hátsó fogszám:11-13-15-17-20-23-26-30-36.

2022. aug. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a különbség, hogy a 11-44 fogszámú fogaskeréksort nagyobb tartományban tudod használni (emelkedőn könnyebb a legszélső fokozat) de a 11-36osnak meg kisebb az ugrás a fokozatok közt. Egyik se jobb vagy rosszabb a másiknál, egyéni preferencia kérdése. Én a városi/túrázós és az országútimon azt szeretem, ha kicsi az eltérés a fokozatok közt, de az off-road csavargós montimon a szélesebb tartományt kedvelem.


Egyébként a linkelt bringa elég jó :)

2022. aug. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!