Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Láncvédő hogy eshet le? És...

Láncvédő hogy eshet le? És használhatom ettől tovább a kerékpáromat?

Figyelt kérdés

Ma tekertem 10 km-t és itthon vettem észre hogy nincs meg a láncvédőm. Rögtön eszembe jutott hogy amikor egy meredek emelkedőn (hídon) tekertem felfelé mintha éreztem volna egy kisebb csattanást. Akkor nem tulajdonítottam neki jelentőséget mert a kocsik hangosan csattogtatják az úton a csatornafedeleket, meg a dilatációs elemeket így azt hittem csak azt éreztem. De valószínűleg akkor eshetett le.

Ez mitől fordulhat elő? És ettől még használhatom a biciklim? A hónap végén lesz esedékes úgyis az éves szerviz addig tekerhetek vele?


2022. jún. 19. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze...
2022. jún. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Max ha hosszú gatyában tekersz valamiért akkor csípd össze.
2022. jún. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kilazultak a csavarok. Természetesen használhatod a bringát, gyárilag sincs mindegyiken láncvédő.
2022. jún. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Alex Fly ***** válasza:

Több oka lehet, hogy elhagytad. Nekem volt, hogy egyszerűen elakadt és eltört, olyan is, hogy elöregedett és amiatt törött le...

De tök mindegy - alapból teljesen felesleges, kivéve a bőszárú parasztgatyában tekersz, amit bekaphat a lánc (de azt meg össze lehet fogni); cserében ha leesik a lánc, akkor egy élmény kipiszkálni mögüle.

Nyugodtan használd anélkül.

2022. jún. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

használhatod nélküle,igazából jobb is. a leesésnek sok oka lehet.

kilazult csavarok, törés,beakadás.

2022. jún. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Letört a konzolja, kiestek a csavarok, stb. A saját biztonságod érdekében néha meg kéne nézni a kerékpárt hogy minden a helyén van-e! Ha a láncvédő beszorul a kerékhez valahova, te meg befekszel egy kamion elá emiatt, akkor most nem írkálnád itt a kérdésedet, hanem a sírköves irkálná a nevedet a fejfára....

Legalább 3 csavar szokott egy láncvédőt tartani, elég régóta lötyöghetett már ha az összes kiesett vagy eltört és ez neked fel sem tűnt....

Mehetsz vele, csak a bokádra, nadrágodra, zoknidra, cipődre vigyázz, mert retkes lesz.

2022. jún. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
"Kedves" utolsó! Egy hónapja vettem a kerékpárt, bocs hogy azt hittem minden rendben van vele és az első 6 hetes szervízig kibírja.
2022. jún. 26. 11:20
 8/9 anonim ***** válasza:

nos 1hónap lehet "nagyidő" egy láncvédőnek.

gyanus lehet ,hogy valami kimaradt, vagy csak nem húztákmeg eléggé.

2022. jún. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Egy hónapja vettem a kerékpárt, bocs hogy azt hittem minden rendben van vele és az első 6 hetes szervízig kibírja."

A kérdésben meg éves szervizt írsz. ...?

Új kerékpárnál is mindig át kell nézni mindent időközönként, mert miután elkezded használni a kerékpárt, ráülsz, terheled a testsúlyoddal, deformálódnak az alkatrészek, a váz, nyúlnak a bowdenek, stb.

Azért kiváncsi lennék milyen kerékpár, mennyi vó't?

2022. jún. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!