Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van itt aki 1x váltót használ?...

Van itt aki 1x váltót használ? Bejött? (Sram SX Eagle)

Figyelt kérdés

Esetleg megbánta hogy nem 2x vett?


MTB-ről van szó de csak szabadidős felhasználásra, túrázásra. Sok emelkedős felfelé tekeréssel.



1x12 Sram SX Eagle (34 / 11-50t)


2021. márc. 13. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
1*11-em van, nem bántam meg (Sram Rival és Deore). Az SX Eagle állítólag szar, de még az NX sem az igazi.
2021. márc. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
1x11em van deore/xt rendszer elöl 32es túlpörgettem de nem jutottam ki a városból-megbántam tettem ugyanarra a rendszerre egy 42es tányért előre-jobb lett de ha a város mélyén laksz és ki akarsz tekerni a Pilisbe hhh ilyesmi szentiván pilisborosjenő solymár etc.nem fog menni sőt ha az idő(eltelt idő)is számít minimum 2es rendszer használj elől-még a régi parasztbike monatanammal is kitudtam a szentkeresztig tekerni--1x10/11 annak jó a ki Rózsadombon lakik vagy erdő közelében vagy autóval szállítgatja a cc versenyekre a bringáit!de komolyan.
2021. márc. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

kösz


#2 újpesten lakom, a Megyeri hídon keresztül viszonylag gyorsan a Pilisbe jutok


nagyon nem értek hozzá, most 3x as rendszerem van, de a 34/11-től én is félek hogy esetleg kevés sebességbe

2021. márc. 14. 14:11
 4/7 anonim ***** válasza:
32*11-es áttétellel, 27,5-es kerékkel, 2.2-es gumival 30 km/h-nál 80-as pedálfordulat kell. Ez még simán tartható. Kétlem, hogy ez bárkinek kevés síkon egy montival. Ha a kis lánckerék csak 10-es, akkor 70-es fordulat is elég ehhez. Egy modern 1* rendszer átfogása 500% feletti is lehet. Ezt régebben egy 3x rendszer sem tudta.
2021. márc. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

kösz, 29es lenne ott még jobb a helyzet, 30-35 km/h már ok



bár nézem maratonisták csapatják akár 40-50 el is, ők pörgetik vagy 2x használnak?

2021. márc. 14. 16:05
 6/7 anonim ***** válasza:
35km/h tartása hosszabb ideig hogy olyan átlagot hozz vagy perpillanat sebesség de az átlag ott 28km/h az teljesen más 27.5öt használok ha valaki 35kmh-t átlagot tart4az magyar szinten elit kategoriába tartana verseynzés terén...nálam az történt elfogyott a sebesség azért ekllett előre 42es tányér és ugyis
2021. márc. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 29es össztelósban GX van NX sorral. 34T 11-50 sorral. Erdőben mászni a 34T nagyon erős, csak akkor tedd fel, ha ki vagy combosodva!

32T de inkább 30T kellene, ha már Pilis..

Az SX az nagyon az alja, NX sor és GX váltó. Ne add alább, mert nem csak kidobod a pénzt!

2021. márc. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!