Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogy kéne öltözködnöm 0 fok...

Hogy kéne öltözködnöm 0 fok alatt?

Figyelt kérdés
Egész évben kerékpárral járok munkába, viszont a minusz fokokban elég gyakran megfázok. Általában a torkom fáj pár napig és enyhe erőtlenséget érzek. Nálatok is van ilyen? Légyszi írjatok pár ötletet, ti hogy védekeztek a hideg ellen.
2021. febr. 7. 10:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Én is bringázok melóba. Semmi kerékpáros cucc. Póló, vastagabb polárfelső, láthatósági kabát (kb. mint linken). A nadrág alatt egy ócskább szabadidőalsó, vastagabb zokni, bakancs. Sapka, kesztyű. Évek óta nem voltam megfázva.

[link]

2021. febr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

1-es feldobtad a napomat :) Végre valaki más is vesz szabadidőalsót a nadrág alá rajtam kívül.

Igen, én is ezt szoktam, ha mínusz 5 alatt van akár többet is.

Felülre is több réteg, polár pulcsi fontos, garbó, nyakmelegítő (vékony nyakmelegítő vagy ha kell plusz egy extra vastag bolyhos nyakmelegítő, vagy bolyhos sál), és magas nyakú kabát. Sosem fázok meg, max ha sok hideget iszok útközben, akkor esetleg pár napra megfázok.

Ha nagyon mínusz van térdvédő. Zoknit sem spórolom le, ami belefér a cipőbe jöhet 1-2, plusz a talpbetét. Vastag sapka kesztyű. Mínusz 5 alatt esetleg sapkák...az alsó úgyse látszik.

2021. febr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ahogy a többiek is írják: inkább több vékony réteg, mint 1-2 vastag.

És igen, a térdvédő se árt - főleg a mnuszokban! Lehet, hogy jelenleg még nem érzed, de évekkel később megbosszulja magát, ha megfáznak az izületeid.


Egyébként a lidl-aldiban egész jó aláöltöző cuccokat lehet kapni időnként, a decathlonban is. Én melegítőgatya helyett ilyeneket hordok a normál ruha alá.

2021. febr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszi a tippeket. Igen, a rétegesség megvan. A probléma, hogy egyáltalán nem fázom, de kemény hideg után mindig lebetegszem. Talán a hideg levegő a torkomra lehet az ok...
2021. febr. 7. 13:21
 5/14 anonim ***** válasza:
Lehet, mert fagyos időben nagyon száraz a levegő ami kifejezetten kellemetlen tud lenni. A szobában is kell párásító.
2021. febr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Alex Fly ***** válasza:

Semmi extra...

Felülre mez, polár és egy softshell, alul vastagabb nadrág vagy vékonyabb alá egy mackóalsó; meg persze sapka, túrabakancs és természetesen egy jó kesztyű.

Ami bevált -és neked is ajánlom- az a nyakamra egy bandana, adott esetben felhúzva a száj és orr elé.

Extrém hidegben sínadrág, síkesztyű, aláöltözet...

2021. febr. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

nemtudom rosszul láttam a hét közepéig 11-14fokokat mondanak?!?

jelentősen nulla fok alatt hosszabb időre ami több mint félóra sztem már semmyilen ruha nagyon nem ajánlott-mondom én ki voltam olyan esztergomkör 11es edzésen hogy félúton a kulacsomban az izó megdermedt.....

2021. febr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Farmer alá cicanaci (női fitness leggings, mert a férfi aláöltözetek küzül nem volt akkora méret ami rám jött volna... ki érti ezt... :D) 2 zokni, póló, 2-3-4-5 réteg pulcsi amennyire épp hideg van. Normális kerékpáros szélálló kesztyű!

A pofámat nem takarom el, nem tudom elviselni. Ha a nyakadra nem tudod felhúzni a pulcsik nyakát, akkor sál, esetleg csuklya.


Viszont ilyenkor pont azért, hogy ne vegyem torokra a nagyon hideg levegőt, lasabban megyek és emelkedőn is csak felvánszorgok mint a reumás lótetű, hogy ne kelljen lihegnem.

A hideg száraz levegőtől fájdul meg a torkod - ahogy mondani szokták megégeted a torkod. Kiszárítja a nagyon hideg levegő a nyálkahártyát (így még a bacik is könnyedén be tudnak jutni a szevezetbe).

Méz, tea, tej, leves, víz - a folyadékpótlás nagyon fontos télen is, hiába nem izzadsz!

2021. febr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"A szobában is kell párásító."

ja igen, ez a másik! a lakásban is legyen párásítás! radiátorra, kályhára lábosba víz és mehet bele illóolaj is pár csepp ha gondolod.

2021. febr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
reumás lótetű :D :)
2021. febr. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!