Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A kerékpározás vagy a futás...

A kerékpározás vagy a futás egészségesebb?

Figyelt kérdés

Apám mindig azt ajánlja, menjek futni.

Én viszont inkább biciklizni járok el.


A futás tényleg jobb mint a biciklizés?



2020. júl. 22. 14:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
51%

én inkább maradnék a szexnél, de ha csak az említett kettő mozgásforma közül lehet választani akkor azt válasz ami illik hozzád.

nem mindenkinek jó a futás! Én például nehéz vagyok mint egy mozdony, emiatt 1 km után sírnak a térdeim, másnap meg én sírok amikor fel kellene kelni az ágyból. Színesen futnék, de nem emgy..... Bicajjal meg elmennék a Holdra is ha lenne út odáig.

Azt a sportot űzd ami tetszik, ami jó, ami illik hozzád, amibe nem rokkansz bele!

biztos jó akar faterod, de ha majd neki kell tolóocsiban téged tolnia térdműtétre akkor majd biztos átgondolja a dolgot.

ha van lehetőség a környékeden, próbáld ki az úszást is!

mindenesetre bármelyik sportot álasztod mindenhol vannak jó csajok! :) - kivéve súlyemelés... :D

2020. júl. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
92%

#10!


Vagy lefelé próbáljon venni a rövid féktávot váll- és hátizomzat nélkül!

2020. júl. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%

A futás egy jó futócipövel kezdődik,nem kell sírni.

A bringázás fogalmazzunk úgy,hogy nem prémium bringával is megy.

És sokkal jobb.

Mire elfutnál/elfutnék dobogoköre...ja hogy az emberek 99% soha nem tudna oda elfutni... addig bringával legrosszabb esetben is oda szenveded magad félnap alatt.

2020. júl. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

10 és vagyok2.

Ok, akkor inkább pecazz.

2020. júl. 23. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
32%

Egy biciklis mindig jól néz ki, akkor is, ha kezdő. Sőt, a hasat is elrejti a bicikliző póz. Vesz egy mezt meg egy bukót és máris profinak néz ki, a csajok megfordulnak utána.

Ezzel szemben egy kezdő és/vagy fáradt futó úgy néz ki, mint aki beszart. Csoszogva megy, mint egy vén trottyos. Már csak ezért is jobban megéri biciklizni.

2020. júl. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
20%
Akkor sakkoz
2020. júl. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
92%
#15 és az a legfontosabb, hogy ki hogy néz ki sport közben. Gondolom akkor a futás azért is jobb, mert közben lehet instára postolni sztrongmen, júkenduit meg hasonló hashtegekkel.
2020. júl. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ízlések és pofonok. Van, akinek ez jön be jobban, van akinek az, de a kérdés nem ez volt.

Én kétlem, hogy a futás olyan nagyon edzené a karokat. Attól, hogy lengeted magad mellett előre hátra, nem fog erősödni se a karod, se a hátad. Egyik se jó annak, aki a teljes test edzését várja el.

Az tény, hogy (ahogy előttem is említették) a futás sokkal jobban megterheli az izületeket, a térdeket, az bokát és aki rosszul fut (mert mondjuk olyan a lábberendezkedése, lúdtalpas, akármi), annak többet árt, mint amit használ.

A kerékpározás sokkal jobb az izületeknek (nem akkor, ha valaki rövidnadrágban biciklizik télen, de ilyen nem igazán van), mondják, hogy versenyzőknél prosztatarákot, hererákot okoz, de ahhoz képest a többszázezer profi sportoló közül alig néhánynál fordul elő és akkor még ott van a többmillió amatőr, akik szintén hetene többször ülnek országúti kerékpárra és tekernek órákon át.

Aki jól bírja a monotóniát, annak jó a futás is, aki kevésbé, annak inkább a kerékpár.

Röviden: nem jobb vagy rosszabb egyik sem. Van akinek az egyik jobb, van akinek a másik.

2020. júl. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Alex Fly ***** válasza:
A kerékpározás kevésbé megterhelő. Pláne az általad említett rövid laza gurulás...
2020. júl. 24. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!