Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha egy bicikli ülésének...

Ha egy bicikli ülésének nagyságát minimálisra vesszük, akkor valamilyen szerelés (szervíz) útján lehet még 5 centit lefaragni belőle?

Figyelt kérdés

152 centi vagyok, gyakorlatilag a gyerek bicikliknél magasabb, de a felnőtteknél kisebb.

Tavaly nyáron kaptam a szüleimtől egy bicót... ők szerintem piacról vették. Otthon hagytam, de mostanában szeretnék a városban is hajtani vele, mintsem tömegközlekedést használni.

Viszont a bicikli így is magasabb mint nekem az kéne, gyakorlatilag irritálóan pattannom kell rá.

Fogalmam sincs milyen márka lehet, mivel még otthon van, ezért nem tudom megnézni se. Képet csatolok, hátha abból valami infót ki tudtok venni.

Esetleg ha szerelő leheggesztene egy kicsit az ülést tartó vas tetejéből megoldáhható a kisebb méret?

Valakinek van tapasztalata?


Egyébként ahhoz képest, hogy városi bringa és piacról van, tavaly nyáron simán felhajtottam hegyre vele köves terepen. A pedált épp-hogy elérem magasabb platformú cipővel.


[link]

[link]


2020. máj. 19. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát.. ilyenről még nem hallottam, hogy leflexelni a vázból... ez már csak a nyeregtartó csavas miatt is macerás és az biztos, hogy a vágás helyén rozsdásodni fog, ha csak nem fested be... szóval így vagy úgy de ordenáré módon fog kinézni.

A képek alapján ez egy használható, jó bringának tűnik, szerintem jobban jársz, ha eladod és veszel egy méretben hozzád passzolót. Vannak gyártók, ahol van a kínálatban XS méret is, menj el egy kerékpárboltba és nézz körül!

2020. máj. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Alex Fly ***** válasza:

A lényeg pont nem látszik a képeken...

De ha hagyományos nyeregtartó bilincs van rajta, akkor azt általában meg lehet fordítani, így nyerhetsz pár centit.

2020. máj. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pont nem jól fényképezted, mert nem látszik, hogy teljesen vent van-e a nyeregcső. Arról készíts oldalról egy közelebbi képet. Valami kevésbé párnázott, vékonyabb nyereggel szerintem lehetne még nyerni pár centit.
2020. máj. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ez nyári kép, most a szüleimnél van, nincs a közelemben. Ők pedig nem tudnak képek készíteni róla.

2020. máj. 20. 09:30
 5/9 anonim ***** válasza:

esetleg ez

[link]

meg egy vékonyabb ülés együtt

2020. máj. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:

Még ha a nyeregcső "koppig" be van tolva, akkor is lehet még ezen lejjebb vinni.


De nem nulla forintból.


Jelenleg rugős nyereg van fent. Ez egy sima lapos, rugó nélküli sportosabb nyeregnél magasabb vagy 4 centivel.

A nyereg cseréjével ennyit lehet nyerni.

Mondjuk egy ilyen nyereggel, csak példaként, a formára, nem kell ilyen drága:

[link]


És hozzá egy ilyen üléscső, szigorúan a mostani átmérőjével azonos méretben.

[link]


Szerintem a kettő együtt jó 4-5 centi süllyesztés.

2020. máj. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Wadmalac: nagyon szépen köszönöm, máris intézkedek :)
2020. máj. 20. 14:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Öööö.... Szerintem az a nyereg 2x annyiba kerül, mint az egész bringa. :-D


[link]

2020. máj. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:

"Szerintem az a nyereg 2x annyiba kerül, mint az egész bringa. :-D"


Ezért írtam:

"Mondjuk egy ilyen nyereggel, csak példaként, a formára, nem kell ilyen drága"

2020. máj. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!