Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van itt valaki aki igazán ért...

Van itt valaki aki igazán ért a biciklikhez, bicajszereléshez?

Figyelt kérdés
Tanácsot szeretnék kérni, mert kissé problémás a bicóm. Mondanám, hogy megkérdezek egy bicószervízben dolgozót, de a legtöbbnél sajnos csak a lehúzás megy

2020. ápr. 24. 13:13
 1/9 A kérdező kommentje:
Privátban megbeszélném vele a többit:)
2020. ápr. 24. 13:14
 2/9 Wadmalac ***** válasza:
Küldd el priviben, ha gondolod. Legrosszabb esetben hétfőre válaszolok.
2020. ápr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Küld nekemis hátha többe okosabbak vagyunk!
2020. ápr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért privátban? Gondolom nem államtitok, hogy mi a bringád baja...
2020. ápr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:
Jaja, itt több jó választ is kaphatsz.
2020. ápr. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Úgy voltam vele, hogy ha privátban beszélek egy olyan emberrel aki ért is a biciklikhez, akkor elkerülöm az idegesítő, okoskodó ám segíteni nem tudó válaszolókat :)
2020. ápr. 27. 14:49
 7/9 A kérdező kommentje:

De jólvan

Leírom amit a két úrnak írtam privátban :)

Szia

Nagyon fontos lenne egy-két igazán hasznos tanács, főleg, hogy a bicikli a munkaeszközöm. A probléma: már három szervízbe is elvittem a biciklimet de kb annyit ért mint halottnak a csók, mert vagy semmi se javult, vagypedig egy-két hét után jelentkeztek ugyanazok a problémák. A biciklim nagyon lassan vált, valamikor pedig egyáltalán nem. A lánc nagyon sokszor “megugrik” és olyankor ilyen hangos kattanó hangot ad. A hátsó fékem nem fog, mert kénytelen voltam kilazítani a hátsó fékpofát mert a féktárcsa hozzáért, akárhogy is igazgattam a tárcsát, fékpofát.

Véleményem szerint nincs mese, cserélni kell a hajtást és a váltókart, bovdeneket és v féket is akarok. Viszont a legtöbb szervizes nem hibáztatta a hajtásomat, azt mondták, hogy alkatrészcsere nélkül is megoldják a helyzetet, hát “nagyon” megoldották :D

A hátsó lánctányérom zsír új, az nemhiszem, hogy cserére szorulna.

Egyébként egy kilimanjaro montym van, és már olyan jó lenne végre gond nélkül szűrni az utcákon.

Esetleg alkatrészeket is tudnál ajánlani? 30 ezret tudnék áldozni az egészre

2020. ápr. 27. 14:51
 8/9 anonim ***** válasza:

A váltót be kéne állítani. Ha akárhogy állítod és nem jó, akkor lehet hogy a váltótartó fül el van görbülve, amit szervízben célszerszámmal vissza lehet igazítani, vagy új fület venni.


Ha felnifékről van szó:

A féknél pedig valószínű azért ér hozzá a kerékhez, mert 8-as van benne. Azt centírozással ki lehet hozni, ha nem túl vészes.


Ha tárcsafékről:

Valószínű a féket is be kellene állítani, ezt röviden így: Kilazítod a 2 rögzítő csavar, behúzoda féket, úgy tartod, és óvatosan visszatekered a 2 csavart. Így pont középen lesz a fék. Ha így sem jó, akkor lehet hogy a tárcsában van 8-as vagy picit elgörbült. Ezt már nemigen lehet visszahozni, de meg lehet próbálni.


UI.: Csak néhány gondolat, nem feltétlen így van, csak erre gondolok az alapán amit leírtál.

2020. ápr. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egy lánc csere segítene a problémáidon! A féked, pedig, ha tárcsás, akkor a helyedben tisztítással kezdeném (féktisztító, esetleg nitrohígító), ha nem jön be, és hidraulikus a fék, akkor légteleníteni kéne, vagy a tácsa/pofák túlságosan kopottak és cserélni kéne őket.

Ha V féked van, akkor egy centírozás lehet megoldaná a problámáid, de az is lehet, hogy ott is egy poha cserére lenne szülséged. Remélem tudtam segíteni!

2020. ápr. 29. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!