Gáz, ha férfi kerékpárral utazik egy nő?
A legkevésbé sem.
Elsősorban, mert senkinek semmi köze hozzá.
Ha mégis magyarázatot követel valaki, mondd azt, a merevsége miatt biztonságosabbnak érzed.
Apámnak idős korában nehezen ment a magas lábemelés, vettem neki nöivázas bringát. Örömmel használta, mert neki úgy volt jó! Természetesen valamennyire mind alkalmazkodunk a környezetünk elvárásaihoz, de ne vigyük túlzásba!
Miért lenne gáz? Szerintem konkrétan senki sem nézi.
Nekünk vidéken a nagyszülőknél vannak a bringák. Bárki használhatja a családból. Fogunk egyet, ami éppen szabad. Konkrétan senkit sem érdekel, hogy milyen, női vagy férfi, régi vagy újabb, stb.
Általában nincs ilyen, hogy külön férfi váz, csak a városi bringáknál, trekkingeknél.
Nézz meg egy országútit, mountain bikeot, általában nincs külön női modell! Vannak kivételek, de ott sem alul megy a felső vázcső, mint a klasszikus női vázaknál. A női vázat szerintem csak a szoknya miatt találták fel, illetve az idősebbek miatt, akiknek gondot okoz átlépni a bringát.
Ha a "férfi" alatt a vízszintes felsőcsövet érted, akkor azzal semmi gond. Nem véletlen, hogy több mint 100 év alatt nem találkat még ki ennél jobb konstrukciót (az ejtett felsőcsöves "női" vázak mind merevség, mind tartósság tekintetében elmaradnak tőle).
A valódi női kerékpárok esetében az eltérés inkább a női test arányaihoz igazodó geometriában és alkatrészekben van - ebből a mindennapos használat esetén a nyeregnek van jelentősége - de a gyakorlatban a kerékpárok 90%-a nincs olyan mértékben a használója testére szabva, hogy ez a hétköznapokban gondot jelentene...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!