Küzdősportolók milyen táplálékkiegészítőket szednek?
Fehérje bcca, vitaminok izületvédő kura szerűen
Kb ez az alap de akinek van kerete rá sokkal komolyabb kombokat is tolnak
A hagyományos értelemben vett "tömegnövelést" egy küzdősportolónak célszerű elkerülni, ugyanis a küzdősportoló leginkább arra törekszik, hogy minél jobb fizikummal induljon, minél kisebb súlycsoportban. Ennek alapja a minél alacsonyabb testzsír százalék és a minél inkább "szálkásított" izomzat.
Izom konstruálás szempontjából nem csak a testépítőknek, vagy az erőemelőknek fontos a napi fehérjebevitel, hanem a küzdősportolók számára is. A fehérjét célszerű valódi táplálékból, kész ételekből bevinni szervezetedbe, azonban ha a kellő növekedéshez nem elegendő ez a módszer, akkor képbe jöhetnek a különböző fehérjekészítmények, pl. fehérje szelet, fehérje izolátum és még sorolhatnám.
Energiát tekintve a legtöbbet a szénhidrátokból nyerhetsz. Ezt szintén beviheted kész táplálék, vagy kiegészítő formájában, azonban ezzel a vegyülettel javallott vigyázni, hiszen ha nincs arányban az elfogyasztott mennyiség és az edzés/mozgás, akkor felesleges hízás lehet az eredménye, különösen ha hajlamos vagy a súlynövekedésre.
Ezen kívül sok küzdősportoló használ kreatint, L-karnitint, glutamint, multivitamint, azonban ha küzdősportoló vagy (kérdésed alapján feltételen, hogy az vagy) és vannak étrendkiegészítési terveid, akkor először feltétlenül konzultálj az edződdel. Egy igazi edző tisztában van a táplálkozási témával. Ő majd segít kikalkulálni számodra a megfelelő étrendkiegészítőket, megfelelő mennyiségben, egyénre szabottan, figyelembe véve a súlyodat, testmagasságodat, korodat.
#CHRILLEX
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!