Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogy zajlik egy Thai Box edzés?

Hogy zajlik egy Thai Box edzés?

Figyelt kérdés

Az érdekelne hogy egy kezdőnek mire kell felkészülnie az első edzésnél, védőfelszerelést kapnak-e a kezdők? Mennyire bánnak keményen az újakkal stb...


Előre is köszi a hasznos válaszokat!


2010. máj. 26. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, hogy kezdő vagy e vagy sem, mindenkinek úgyanúgy kell csinálnia a gyakorlatokat. Van ököl, comb és sípcsont kiidegelés. Első pár alkalom után örülsz, ha rátudsz állni a lábadra másnap. Valamikor van egy kis kondi is. Sok nyújtás, "változatos" futás például 10x400 méter lassabban-gyorsabban-sprintelve keverve és közötte pihenők, ütések gyakorlása stb. És persze vannak teknikai edzések is, nem csak erőnléti... De, hogy motiváció is legyen:

tanulsz önvédelmet, állóképességed nagyon jó lesz, önbizalmat és barátokat szerzel, izmosabb és szálkásabb is leszel.

2010. máj. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És a kezdőknek mikor kell elkezdeni az ököl comb és sípcsont ki idegelését? Már az 1. alkalommal? És ez a ki idegelés hogyan zajlik? úgy értem hogy miket kell rúgni, ütni stb..
2010. máj. 26. 17:50
 3/10 anonim ***** válasza:
nincs olyan h mikor kell elkezdeni van edzésterv amit a hét vagy hónap elején elmond az edző hogy mikor mit fogtok csinálni. ököl idegelés nem tudom pontosan de szerintem arra a legalkalmasabb a fa ütögetése, combozás és sípcsontozás pedig párban van.
2010. máj. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 clint ***** válasza:
egyébként változó, pl magyarország két legnagyobb edzője, totál máshogy edzi a kölykeit...
2010. máj. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

mindenhol más, ha egyik helyen nem tetszik, menj át máshova.. Nálunk így zajlik:


-futás

-rövid bemelegítő gimnasztika

-hosszú nyújtások

-páros gyakorlatok, mindig más

-párharc ("bunyó"), menetekre osztva, menetek között párcsere

-levezető nyújtás

2010. máj. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
azt kifelejtettem, hogy véletlenszerűen bemondja, hogy x fekvőtámasz, x lebegőülés, stb. , ezt mindig meglepetésszerűen
2010. máj. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ez a kiidegelés csak egy urban legend!

a sípcsont a zsákolástól és az élesben leadott rúgásoktól edződik, utóbbi eléggé fájdalmas, de valamit valamiért

2010. jún. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
előttem szóló jó nagy balfa_sz vagy. mi edzésen párban idegeljük a sípcsontot, nekem 2 hónap alatt sikerült fájdalommentessé tennem a lábam.
2010. jún. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ha egy edzés arra megy ki, hogy "kiidegeld" a lábad, az már rég rossz :)
2010. jún. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nálunk a kick-box edzésen először melegítés, nyújtás van. Azt követik a páros gyakorlatok, ahol technikákat ismételünk az edző bemutatásával.


A kezdők is ugyanazt csinálják, mint a haladók. A cél, hogy az alap mozdulatokat megtanulják és utána a páros gyakorlatokban összekombinálják.


Nálunk nincs kiidegelés konkrét célként. Tudomásom szerint az egy évig tart mire nem érzel semmit a comb rúgásból, de azt tanítják, hogy a ha befeszíted a combod a rúgáskor akkor kevésbé fáj. A gyakorlatban persze mindenki kis erővel rúg.

2011. szept. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!