Ha a gyúrás árt a küzdősportolóknak, akkor mégis hogy tehetek szert emberfeletti erőszintre?
Az így nem igaz, hogy a gyúrás ártana a küzdősportolóknak.
1) A testharcosoknak (judo, birkózás) nemhogy nem árt, de alap. Súlyzóznak mint állat.
2) Az ökölharcosok:
- Az összes thai boxoló ismerősöm gyúr valamiért, de nem kicsit, nagyon. Ott fontos a kinézet, izomtömeg stb.
- A boxon valóban tiltják a versenyzőinknek a súlyzózást, de itt pálcika gyerekekről van szó. Profi szinten nyilván súlyzóznak, nézd meg mennyi kigyúrt boxoló van.
A boxban két hátránya van:
- Lelassít. Hiába mondják, hogy nem, pedig de. Meg nehéz úgy edzeni hogy előtte egy nappal bicepszet csináltál... próbáld ki.
- Növekszik a súlyod, ami gond mert feljebb mész súlycsoporttal és esetleg ott nehezebb ellenfelek vannak.
Gyúrás, nagyobb izomzat, több oxigén, hamarabb elfárad.
Küzdősportolók nem gyúrnak. Van súlyzós edzés, de nem hatalmas súlyokkal kis szériában, hanem pont ellenkezőleg, kis súly, nagyobb széria.
A kondizással van baj, nem a súlyzózással!
Ivan Drago fiktív karakter, de tegyük fel hogy létezik!
Ivan ha súlyzózik is, azt boksz edzésen teszi. Vagyis mellette fut, ugrálókötelezik (kondi) zsákol, kesztyűzik, árnyékol, és edzés végén lenyújt (szintén kondi, plusz teknika, erönlét, rutinosság és ezek rugalmasabbá is tesznek) erősítésnek meg saját testsúllyal is gyakorol ami a súlycsoportodon belül erősebbé tesz, és súlyzózik ami izomtömeget ad, és valamennyi erőt.
A kondis meg csak súlyzózik, ő nem úgy csinálja mint aki bokszol (ez esetben Ivan)
Először is, mint írtam, alapvetően különböznek az ökölharcok és a testharcok. Az igaz, amit valaki írt fentebb, hogy nagyobb izomtömeg = több oxigén stb. de a judoban, birkózásban nagyon fontos az izomerő.
Az amatőr box sima pontozásra megy, ott nem érdekes, mennyire vagy erős; csak az állóképesség, a gyorsaság meg a technika. A profi box már más, ott fontos a robosztus felépítés, főleg nagyobb súlycsoportoknál.
A thai boxosok nem tudom miért gyúrják magukat, valszeg ez se igaz mindenkire, csak pont én ismerek ilyen harcosokat. Nekem azt mondta a thai boxos edzőtársam, hogy a nagy versenyei előtt azért kezd el gyúrni 3/4 évvel, hogy növelje az izomtömegét, mert így robosztusabb lesz a felépítése és jobban is néz ki. Kell a tekintély. :)) Valszeg ez harcmodor és kultúra kérdése is. A gyorsaság feltehetően itt nem számít annyira sokat mint az amatőr boxban. A másik thai boxos haverom meg annyira ki van gyúrva, hogy nem tudom így hogy thai boxol, de biztos. Tuttira nem ő a villámkezű a csapatban.
Gyúrni nem gyúrnak, mert gyúrás(általában)=testépítés. Súlyzós edzés pedig =/= Testépítéssel. A küzdősportolók kondícionáló edzéseket szoktak csinálni, ha pedig erősebbek akarnak lenni általában erőemelő edzéseket. Jon Jones is azért pózolt régen sokat erőemelés közben Instagramon, mert ő is, ha erősebb akart lenni akkor szépen elővette az erőemelő edzéseket.
Gyúrni pedig alapból sose az erőért gyúrnak. Testépítés nem arról szól, hogy erősebb legyél. Súlyzós sportok közül az erőemelés és a súlyemelés szól arról, hogy egyre nagyobb súlyokat tudj megemelni. Testépítés, mint sport arról szól, hogy neked legyenek a legnagyobb és legszabályosabban kinéző izmaid (erre mondják, hogy genetika, ha nem megfelelő az izmaid elrendezése kigyúrhatod magad Hulkká, akkor se nyersz versenyt).
Most ez nem sértegetésből írtam, csak tisztázni akartam a dolgokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!