Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik jobb mind az utcára,...

Melyik jobb mind az utcára, mint köcs*ögökkel verekedni mint MMA-be?

Figyelt kérdés

Box és BJJ

Muay Thai és BJJ

Kickbox és BJJ


2015. szept. 29. 11:43
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Háát... nem egyszer láttam már hogy a Muay Thai-os rúgta péppé a boxoló lábát. Úgyhogy én nem isteníteném azért őket az égig.


Savate... hát sosem láttam olyan durva harcokat benne.

Amiket láttam az ilyen light-os küzdelmek voltak versenyen is. Elugrálgattak meg rugdostak, de szemmel láthatóan nem igazán "bántották" egymást.

2015. szept. 29. 19:38
 12/15 anonim ***** válasza:
Muay thai-os... Ahol én voltam edzésen, ott pávák nyomkodták a telefont, tetőtől talpig adidas cuccokba és alap volt a bubi frizura. Amikor meg odacsaptam, akkor szóltak, hogy ne üssek erőset. Holott alig értem hozzá a sráchoz. Csak simogattam kettőt a kesztyűjére...
2015. okt. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Állítólag a Re-Gym-ben minőségi az edzés, mivel versenyre is aktívan járnak és Thaiföldről is szoktak jönni hozzájuk látogatóba illetve ők is mennek ki oda.


A Savate az még rosszabb.

Láttam én már meccseket.

Hogy lehet, hogy a Savate-sok kölcsönösen egymásba rúgnak 20-at és meg se sérülnek de ha egy Muay Thai-os megrúg valakit az majdnem hanyatt esik?

2015. okt. 2. 19:32
 14/15 aikiboxer ***** válasza:
65%

Ezen a szinten többet számítanak az egyéni képességek és természetesen az edző.


Sokszoros muay thai bajnok (box) edzőtársunk mondta, hogy a boxból jött tanítványai végigpofozzák az egész termet. És ő is azért jár boxolni, mert ez jelentős fölényt biztosít.


Láttál egy-két meccset ahol a thai boxolók rugdosták egymást biztos távolból. Ez a stílusuk, ezt tanulták az edzésen. A boxoló nem fogja ilyen távolból hagyni, hogy szétrúgják a combját. Hanem rákényszeríti a saját távolságát, a saját ritmusát a másikra. Ez pedig nem sok teret hagy a rugdalózásnak. Na de mindegy, mondom, az számít többet, hogy te mit tudsz, és hogy milyen edződ van.

2015. okt. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

A Savate-t átgondoltam meg közel is van úgy ahogy vesszük. Ha odaköltöznék a rokonomhoz ott lenen 1 utcányira. Láttam egy videót is, ahol olyan gyorsan mozogtak, ütöttek-rúgtak hogy azt láttam egy időbe csinálták a két dolgot. Ezért ezen gondolkozom.


A Muay Thai abban a tekintetben rossz szerintem, hogy egy bivalyerős rúgást amire beindít az ember, addigra simán arcon ütnek. Persze a Savate-ban nem így van, ott nagyon gyors minden. Csak úgy tudom, hogy teljes erőből sehol nem ütnek vagy rúgnak csak a Muay Thai-ban, ott nincs visszafogottság. De állítólag a Savate-t profik tanítják Pesten, mintha ezt hallottam volna.

2015. okt. 3. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!