Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ju jitsu vélemények? Érdemes...

Ju jitsu vélemények? Érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés
Láttam bemutatókon, volt harcművészeti nap, és ez tetszett a legjobban az összes közül :) Érdemes elkezdeni? Vagy sokan otthagyják, mert mégsem olyan jó? Szívesen kipróbálnám, csak nem akarom pár hónap múlva csalódások közt lenni, főleg, hogy a ruha is 20 ezer majdnem.

2015. aug. 23. 17:03
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Kár, hogy a legtöbb, ami jó lenne, csak kisgyerekként fogadna :(


Az aikido? Nem is tudom. Megnézem a videóikat, és jól néz ki meg minden, de nekem inkább hasonlít egy jógára, mint harcművészetre. Olyan túl lightos, és nem akaro 10 évig tanulni minimum, hogy használható legyen.

2015. aug. 24. 14:54
 12/20 anonim válasza:

nem olvasom az összes előttem szólót, csak egykettőt, úgyhogy lehet hogy nem mondok újat.

Én is ju jitsura szeretnék járni szeptembertől, és nekem nagyon szimpatikus.

Én úgy tudom, hogy az edzések kb másfél órásak, és azon belül van ugye a "bemelegítős" része, fekvőtámasz, húzódzkodás, futás stb, van az elméleti rész (anatómiai dolgok, ide tartozik az ájulást okozó fogás amit írtál, meg ilyenek) van az, hogy az edző bemutatja a "bunyós" mozdulatokat, és a végén egy veled egy szinten lévő társaddal küzdhetsz is.

Egyébként a judóhoz hasonlít, az aikidohoz meg a karatehoz egyáltalán nem. válldobások vannak benne mint a judóban, de nem a látványrólk szól, mint ahogy a karate szerintem.

rugások meg nincsenek is benne, hacsak nem vesszük rugásnak azt, hogy az ellenfél lábát "kirugjuk" alóla, hogy a földre kerüljön. Az a lényege, hogy az ellenfél a földre kerüljön és ne tudjon mozdulni úgy lefogd.

és egyetértek veled, hogy a 20 000 ft elég drága azért a ruháért amit talán csak két hónapig használnál, de erről nem tudok semmit, szerintem az edzésekhez 1. vagy nem kell ilyen ruka 2. vagy akkor adnak neked kölcsön ott... amúgy szerintem próbáld ki. (írj majd, hogy elkezdted e az edzéseket légyszi)

OFF: amúgy mennyi idős vagy? és lány vagy fiú?

LINKEK:

ezt leginkább ha lány vagy: [link] (ez pécsi, bocsi, de itt jól leírják szerintem :) )


nekem ez a videó nagyon tetszik: :) https://www.youtube.com/watch?v=WjRpTNWv7dY

2015. aug. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:

előző vagyok, az aikidó nekem nem jön be, sztem is olyan mint a jóga, nagyon gagyi. Van egy osztálytársam aki aikidozik, háááát... 1. az izomzatán nem látszik hogy sportolna 2. lelkileg se látszik rajta hogy el tudna intézni pl engem, vagy akárkit, akivel összeverekedne...

meg sztem a karate se jó, mert oké ha valaki feketeöves akkor azért nem kell félteni, de amúgy meg nagyjából csak a látványos mozdulatokról szól :D

2015. aug. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Lány vagyok :) Köszi a linket, bár az egyik inkább a Bjj, nem a japán változat. Attól még érdekes a leírás.
2015. aug. 25. 13:51
 15/20 anonim válasza:
akkor nem én vagyok az egyetlen elvetemült lány aki ilyenre szeretne járni :D mennyi idős vagy?
2015. aug. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

:DD


21. És te?

2015. aug. 25. 17:49
 17/20 aikiboxer ***** válasza:

75% te nagyon keversz két dolgot. A BJJ (brazil jiu jitsu) egy teljesen másik küzdősport, ez a koshen judo (földharc-centrikus judo) Brazíliában továbbfejlesztett változata. Köze nincs a ju jitsuhoz. (Na jó, nagyon-nagyon-nagyon távoli köze van.) a ju jitsu teljesen más.


Kérdező a BJJ egy földharcra optimalizált stílus, nagyon jó, ha erre vágysz, sőt az egyik legjobb. De ez NEM "ju jitsu".

2015. aug. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
48%

Egyébként, ha a küzdelem szellemiségéhez való hűséget nézzük, a Brazil Jiujitsunak sikerült megőriznie az autentikusságát.


A japán jitsunak nem. Erről elég annyi, hogy a legnagyobb magyar jujitsu szervezetet magyar alapította, és az ég világon semmi köze a japánokhoz. vagyis nem is japán jitsu, hanem magyar jitsu :D

2015. aug. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

"(decathlonban van judo ruha feleennyiért)"


Az nagyon jó,csak a judo ruhát a legtöbb ju jitsu edzésen nem fogadják el.Ha esetleg még valaki ju jitsu edzésre karate ruhát venne,akkor azért fog nagyot csalódni,mert az első földharcnál elszakad.


Amúgy önvédelemre kiváló a ju jitsu,csak az a kérdés,hogy Neked bejön-e a mozgás világa.Az első pár edzés mindenhol ingyenes,a kötelező ruhát sem követelik meg az első hónapban.Nekem csak az az egyetlen bajom vele,hogy kevés az óraszám,arra a sok tananyagra.

2015. aug. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
a decathlonosat elfogadják.
2015. aug. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!