Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ju jitsu vélemények? Érdemes...

Ju jitsu vélemények? Érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés
Láttam bemutatókon, volt harcművészeti nap, és ez tetszett a legjobban az összes közül :) Érdemes elkezdeni? Vagy sokan otthagyják, mert mégsem olyan jó? Szívesen kipróbálnám, csak nem akarom pár hónap múlva csalódások közt lenni, főleg, hogy a ruha is 20 ezer majdnem.

2015. aug. 23. 17:03
1 2
 1/20 anonim válasza:
Ha tanulni akarsz valamit aminek hasznát is veszed akkor az a krav maga.
2015. aug. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igazán jó ötlet lenne, csak az a város másik fele, mire eljutok oda, kb. 50 perces út. Ezért inkább valami más kéne.
2015. aug. 23. 17:16
 3/20 anonim ***** válasza:
hát haver, ha az visszatart hogy a ruha 20ezer (decathlonban van judoruha feleennyiért), akkor szerintem ne kezdd el. nem neked való. akkor mi lesz, ha fájni fog?
2015. aug. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem vagyok puhány. -.- Én csak azt mondom, nem fektetek be olyanba, amiről mindenki azt mondja, nem éri meg. Csak kíváncsi vagyok a véleményekre!
2015. aug. 23. 20:24
 5/20 aikiboxer ***** válasza:
38%
A ju jitsut valamiért legendák övezik, de ha gyakorlati hatékonyság a célod, akkor nem ez a jó választás.
2015. aug. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 aikiboxer ***** válasza:

Kicsit bővebben: a mai ju jitsu már egy modern küzdősport, kevés köze van az eredeti FEGYVERES szamuráj harcművészethez.

- A rúgások eleve nem tudom, mit keresnek benne, ez persze nem baj, de a szamurájok nem rúgtak max. lábra de eredetileg oda sem. A nagyobbik baj, hogy az edzéseken nem láttam zsákot, persze lehet, hogy van valahol.

- Az ütések, amennyit eddig láttam (Kelemen ryusok mellett edzettem sokáig) karate ütések, rozsdás robotember. Kesztyű van, ez jó pont, zsákot nem láttam, persze lehet, hogy van valahol. A lényeg: nem ér fel egy rendes ütős küzdősporttal, a boxolók megeszik a jitsusokat reggelire.

- Test- és földharc: ez is van, de sehol sincs egy judo vagy birkózó tudásához képest. De a semminél jobb.

- Kényszerítő stb. technikák: az aikidósok ezeket sokkal szebben csinálják és emiatt jobban is, de ez mindegy is, mivel ezeket kétséges, hogy meg lehet-e csinálni élesben.


Összegzés: olyan a jiu jitsu, mintha karatét, aikidót meg judót elegyítenél, csak -- mint minden kevert stílusnál -- egyiket sem csinálják olyan jól, mint az erre specializált stílusok. De önmagában nem ez a legnagyobb baj vele, hanem az -- mondom: amit én láttam a Kelemen ryu edzésein --, hogy az alap mozgáskultúra a karate, ami öreg hiba. Nekem jobban tetszene egy organikus/gömbölyű mozgás, mint például box/aikido/judo, bár ebből az aikido simán elhagyható és akkor lesz két olyan stílusod (egy ököl- és egy testharc), amelyekkel bárkit megeszel reggelire.


Viszont: nem csak a Kelemen ryu létezik, vannak authentikusabb jiu jitsu iskolák MO-on is, ezek -- itt szerzett infóim alapján -- az aikidóhoz állhatnak közelebb, ilyen "aikido helyesen" módra, ezek lehet, hogy tetszenének.

2015. aug. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Értem, jogos. Tényleg nem lehet valami jó, ha mindenből csak egy kicsi van benne :/ Logikus...Bár nagyon jól hangzott. Gondolom ezzel lehet megfogni az embereket :) Meg azt hallottam, fojtásokat is tanítanak pl. hogy fél percre elájuljon valaki (legalábbis láttam egy ilyen külföldi videót), az tetszett volna.


És a judo milyen? Aikido-ra nem igazán akarok menni.


Egyébként nagyon köszönöm a segítséget! :)

2015. aug. 24. 08:31
 8/20 aikiboxer ***** válasza:

Nagyon jó a judo, az egyetlen de nem kis baj vele az, hogy a tömegsport része Magyarországon az nincs, azaz sehol nem fogadnak felnőtt kezdőket. Elqrvult a versenycentrikusság miatt. Egyetlen egy helyet ismerek Budapesten, ahol felnőtt kezdőkkel szívesen foglalkoznak: www.nipponsport.hu -- de ha szerencséd van, találsz máshol is.


Birkózás ilyen szempontból még rosszabb, amúgy mint küzdősport meg top-top-top lenne, csak hát... A tömegsport része az nincs neki.


Ha a testharc felé akarsz elmozdulni, akkor a BJJ (brazil jiu jitsu) jóformán az egyetlen választás kis hazánkban, annak viszont szuperjó.

2015. aug. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 aikiboxer ***** válasza:
Amúgy aikidóra miért nem akarsz menni? Mi a benyomásod róla? Érdekel.
2015. aug. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 aikiboxer ***** válasza:
Ja és a fojtások: ne aggódj az összes testharc olyan fojtásokat tartalmaz, hogy csak na. Judo, BJJ, nagymesterei a fojtásoknak. Csak ők meg is tudják ezeket csinálni.
2015. aug. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!