Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősportot válasszak?

Milyen küzdősportot válasszak?

Figyelt kérdés
Olyanra gondoltam, amiben van egy kis harcművészet, tehát nem csak arról szól, hogy szétkapjuk a másikat és jó önvédelemre is. Leginkább a pusztakezes harc és a vívás érdekel.
2015. jún. 2. 21:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Te magad irtad le hogy mi érdekel.Próbáld ki azokat.
2015. jún. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 aikiboxer ***** válasza:
Próbáld meg akkor a thai boxot, annak van harcművészet része is.
2015. jún. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A thaibox tényleg harcművészetnek is tekinthető, de szerintem messze ez a legdurvább küzdősport :D könyök, térd miatt szerintem tényleg csak azoknak való akik erre szenvedélyként tekintenek mint sport, a te esetedben szerintem kickbox is megfelelne abban nincs térd+könyök de ezt leszámítva nagyon hasonlít (ugyanez igaz a Savate-ra is)

Önvédelem terén viszont még mai napig a hagyományos box a legjobb. A muay thai és ehhez hasonló sportok sokkal inkább rúgás orientáltak, és nem tudnak közel sem olyan jól ütni mint a boxolók. És mielőtt most valaki szemrehányást tartana nekem, én boxoltam elég sok ideig, utána váltottam muay thaira ahol ez eléggé feltűnt, tény és való viszont hogy rúgni olyanokat tudnak/tudunk hogy szerintem nincs másik ilyen küzdősport ahol így tudnak, de visszatérve a témára a box meg azért a legjobb önvédelemre mert utcán veszélyes rúgásokat használni. Könnyen eleshetsz, a csúszós - néha csupa por máskor meg csupa víz az eső miatt - járda elég veszélyes erre, ha használod a lábad könnyebben ki tudnak billenteni az egyensúlyodból stb.


De ahogy leírtad ha a pusztakezes harc meg a vívás érdekel akkor válassz ennek megfelelően.

2015. jún. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Box, thaibox, pesten van 1 wudang kungfu edzés is.


Minden normális edzés arról szól, hogy szétkapd a másikat. Ez nem azt jelenti, hogy fogtok kést és mindig ki kell nyírni valakit, nyilván van egy határ amit egy jó edző ismer.


Ahol nem kell szétkapni egymást, az nem küzdősport, nem harcművészet. De például az még lehet flabelosz vagy zumba mondjuk.

2015. jún. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de tudnátok pl. japán harcművészeti sportokra példát mondani (minél több van annál jobb)?

Budapest közelében élek szóval mondhatnátok pár ilyen helyet.

Azért írtam azt, hogy "nem csak arról szól, hogy szétkapjuk a másikat" mert azt olvastam, hogy az ilyen típusú sportokban az ellenfél egy társ és nem egy zsák, amit 40 percig rugdoshatsz, tehát nem az izom, hanem a technika számít és a fejlődés (fizikai+szellemi!)

2015. jún. 4. 18:12
 6/13 anonim ***** válasza:
25%

Japán harcművészet - sport? Ilyen nincsen, a japán harcművészetek többsége gyakorlatilag hagyományőrzés nem harcművészet, bár cselgáncs (dzsúdó) és aikido vonalon ESETLEG el lehet indulni. Bár szerintem aikido-t nem tudnak oktatni, a judo az biztos hogy fejleszt az emberen. Na de akkor meg már birkózás, nem?


"tehát nem az izom, hanem a technika számít és a fejlődés (fizikai+szellemi!)"


Akik ezeket hangsúlyozzák ki, azok általában sem technikailag, sem szellemileg nem túl fejlettek. De beszélni tudnak róla, és legalább kihangsúlyozzák. Kérdés, hogy jó-e valamiről beszélni, amihez a gyakorlatban semmi közünk? Szerintem nem de ez az én véleményem.


Egy boxoló, birkózó (direkt írok alap és majdnem mindenhol elérhető, de jellemzően jól oktatott küzdősportokat) technikailag fejlődni fog. Jó bunyósok? Megütik a szintet.. na ők fejlődhetnek szellemben is, ha fontos nekik.


De egy harcbűvész, aki technikailag, mozgásilag sehol sincs, bár levegőkékítésben tényleg legyőzhetné még a zumbásokat is, az mit fejlődik? :)

Aki csak szellemben akar fejlődni, az menjen el templomba, buddhista közösségbe.. vannak utak. De aki kicsit is komolyan veszi, hogy a mozgásán csiszolna, az minimum normális küzdelmi edzést válasszon, vagy akár azt mondom balett, az is sokat hozzáad a mozgáshoz, de hogy direkt az ilyen kommersz alja japán stílusok..


1 jó aikido edzőt láttam eddig. És biztos hogy van még néhány. Jó, japánt kértél és tényleg, pesten van jó aikido is, de ez szinte véletlen csupán, tehát pestiek szerencsések, meg mittudomén.. Talán a szombathelyiek? Ahol a desszantosokat képezik és van tényleg jó aikido oktató aki használható tudással bír, de szerintem kb. ennyit a japán stílusokról. Nagy szerencsével.. hát még a kézitusások névleg japán stílusok vonalait követik, szerintem nem rossz amit csinálnak, de ők azért már kissé vegyesfelvágottak, ezért is kézitusa a 'stílusuk' neve és nem karate vagy jujutsu.

2015. jún. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szombathelyi desszant??? Japán harcművészet vagy sport? Tanulj, okosodj, aztán írj. https://www.youtube.com/watch?v=KHTVkKMIC1Q&feature=youtu.be
2015. jún. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%
Azért a kyo-t nagyon sokan vitatják mint alkalmas stílust. Furcsa mozgása van a karaténak, ezt be kell látni akkor is, ha éppen ismerünk olyan karatést aki éppen tényleg nem gyenge. Ilyenkor bejön a képbe az, hogy milyen erős lehetne jobb mozgásvilág kialakításával?
2015. jún. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tudtok Budapesten a 12. kerület (Széll Kálmán=Moszkva tér) környékén thai boxos helyeket mondani? Már nézegettem, de érdekelne a véleményetek.
2015. jún. 5. 19:48
 10/13 anonim ***** válasza:
Hmm passz, de budán a systemásoknak van (szvsz) nem rossz edzésük. Mondjuk ha a Sinkovics Sándorék edzése nincs távol tőled (Buda, de azért nem a Moszkva tér) akkor én lenéznék a helyedben, hátha bejön a stílusuk. Mozgásra meg oktatásra egyébként rendben vannak.
2015. jún. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!